Zapisy na nowy sezon 2016/2017

Playarena Premium w Koninie już od nowego sezonu

Drużyny “widma” oraz zespoły, które rezygnują z gry w trakcie sezonu to od lat największa zmora rozgrywek Playarena. Jeżeli mielibyśmy wymienić najczęściej zgłaszane przez kapitanów problemy, to zdecydowanie byłyby to dwa wyżej wymienione. Niemal od początku istnienia rozgrywek spotykamy się z opiniami, że część ekip psuje zabawę innym poprzez brak aktywności. Postanowiliśmy raz na zawsze położyć kres temu procederowi i przy okazji wznieść rozgrywki w naszym mieście na znacznie wyższy poziom organizacyjny!

Wprowadzamy opłatę weryfikacyjną

Aby walczyć z niezaangażowanymi w walkę o ligowe punkty drużynami, zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszym mieście drobną opłatę weryfikacyjną za udział w rozgrywkach. Takie rozwiązanie jest według nas jedynym skutecznym sposobem na potwierdzenie przez drużynę woli aktywnej gry przez cały sezon. Podobny mechanizm zastosowaliśmy, rozwiązując problem niestawienia się drużyn na Mistrzostwach Polski Ligi Nike Playarena. Przed wprowadzeniem opłaty wpisowej, zdarzało się, że wiele drużyn pokonywało setki kilometrów i na miejscu dowiadywało się, że jeden z przeciwników nie stawił się na zawodach. Powodowało to ogromną frustrację zawodników, którzy przez takie zachowania mieli do rozegrania przykładowo o jeden mecz mniej. Opłata wpisowa niemal w 100% wyeliminowała tego typu problemy i pomimo początkowej niechęci części zawodników, po pewnym czasie uznana została za pomysł niezwykle trafiony. Nie mamy wątpliwości, że opłata weryfikacyjna za udział w rozgrywkach ligowych wyeliminuje tego typu problemy również w skali naszego miasta. Tym bardziej że w poprzednim sezonie została ona już wprowadzona w 10 polskich miastach, co sprawiło, że zespoły zaczęły dużo poważniej podchodzić do rywalizacji.

Wysokość opłaty weryfikacyjnej

Zależało nam na tym, aby opłata weryfikacyjna nie była zbyt wysoka, czyli nie była obciążeniem w przeliczeniu na jednego zawodnika. Z drugiej strony mieliśmy zamiar dostarczyć Wam możliwie jak najlepszy produkt w cenie, której nie zaoferują Wam żadne rozgrywki w kraju. Wraz z opłatą weryfikacyjną dostarczymy Wam więc wielu dodatkowych korzyści.

– 1 liga: 199 zł / sezon.
– 2 liga: 149 zł / sezon.
– 3 liga (Open): 0 zł / sezon.

Playarena Premium = 7 korzyści z wprowadzenia opłaty weryfikacyjnej

Weryfikacja zaangażowania drużyn we wspólną zabawę jest w naszym przekonaniu najważniejszą, ale nie jedyną korzyścią, którą niesie za sobą opłata weryfikacyjna. Dzięki niej będziemy w stanie wznieść nasze rozgrywki na niespotykany dotąd poziom i zagwarantować Wam wiele dodatkowych korzyści. Od nowego sezonu rozgrywki otrzymają nazwę “Premium” i nie będzie to jedynie kosmetyczna zmiana nazwy. Przygotowaliśmy dla Was masę dodatkowych atrakcji, które opisane zostały poniżej.

#1. Weryfikacja drużyn

Grać będą tylko Ci, którym naprawdę na tym zależy. Wyeliminujemy tym samym problem nieaktywnych i rezygnujących z gry w trakcie sezonu drużyn. Koniec z psuciem zabawy aktywnym drużynom!

#2. Nagrody

Opłata weryfikacyjna umożliwi nam nagradzanie najlepszych drużyn za całoroczną walkę. Jest to milowy krok w historii projektu Playarena. Nagradzanie najlepszych drużyn w mieście marzyło nam się od samego początku istnienia projektu. W końcu będzie to możliwe! Infografika załączona na samym dole newsa obrazuje wszystkie nagrody, które uzyskają najlepsze drużyny miasta. Oprócz tego na wyróżnienia mogą liczyć również mistrzowie niższych lig oraz najlepsi zawodnicy. Wartość rynkowa pełnego pakietu nagród wynosi 2500 zł!

#3. Ceremonia zakończenia sezonu

Zakończenie sezonu zasługuje na to, by być wyjątkowym wydarzeniem koronującym całoroczne zmagania. Dzięki wprowadzeniu opłaty weryfikacyjnej będziemy w stanie zorganizować ceremonię, która takie warunki spełni. Podczas niej rozdane zostaną nagrody drużynowe i indywidualne.

#4. Rozwój serwisu Playarena.pl

Serwis Playarena to administracyjne serce rozgrywek. W dalszym ciągu wymaga on licznych poprawek i udoskonaleń. Dzięki opłacie weryfikacyjnej będziemy mogli:

– wyeliminować najbardziej uciążliwe błędy,
– poprawić niedopracowane funkcjonalności,
– stworzyć szereg nowych funkcjonalności, które uatrakcyjnią rozgrywki,
– rozwijać infrastrukturę serwerową, dzięki czemu rozwiążemy problemy związane z czasową niedostępnością serwisu,
– poprawić wydolność serwisu poprzez optymalizację zapytań systemowych.

#5. Dodatkowe powołania do reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej

Kadrę RP6 tworzą najlepsi zawodnicy, wyselekcjonowani podczas cyklu turniejów Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena. Rozgrywki Premium otworzą dodatkową ścieżkę do kadry dla najlepszych zawodników z naszego miasta. Laureat rywalizacji o miano “Najlepszego zawodnika sezonu” otrzyma powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski i będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności podczas jednego ze zgrupowań RP6!

#6. Bardziej efektywna obsługa rozgrywek

Ambasadorowie to wspaniały Team wolontariuszy, którzy poświęcają masę swojego wolnego czasu na zarządzanie rozgrywkami Playarena. Dzięki ich pasji możliwy jest ciągły rozwój sportowy i organizacyjny rozgrywek. Ambasadorowie dbają także o to, aby problemy, z którymi się do nich zwracacie, były rozwiązywane. Ich pracy zawdzięczamy to, że koszt gry w rozgrywkach Playarena jest tak niski. Opłata weryfikacyjna gwarantuje znaczną poprawę w jakości ich pracy. Ambasadorom odpadnie bowiem jeden z większych problemów natury organizacyjnej, czyli weryfikacja drużyn, w związku z czym więcej czasu będą mogli poświęcić na dalszy rozwój rozgrywek. Na tym z kolei skorzystają wszyscy zawodnicy oraz projekt Playarena jako całość.

#7. Wspierasz misję i rozwój Playarena

Jeżeli jeszcze nie miałeś takiej okazji, to rzuć okiem na ideały, którymi kierujemy się tworząc projekt Playarena – playarena.pl/nasza_misja. Nie zgadzamy się na to, że wielu młodych ludzi w Polsce “wsiąka” w wirtualny świat gier komputerowych i serwisów społecznościowych. Chcemy, żeby ich aktywność przeniosła się na boiska piłkarskie, czyli tam, gdzie sami spędziliśmy swoje dzieciństwo. Wierzymy, że dokonujemy rzeczywistej, namacalnej zmiany w Waszych życiach. Każdy “orlikowy” lub “podwórkowy” mecz nabrał dzięki Playarena nowego, niezwykłego wymiaru. Od lat spełniamy Wasze piłkarskie marzenia. Dajemy Wam możliwość rywalizacji o Mistrzostwo Miasta. Organizujemy unikalne Mistrzostwa Polski. Dzięki rozgrywkom Playarena najlepsi z najlepszych mają zaszczyt gry z orłem na piersi, a my z kolei mamy możliwość oglądania meczów naszej reprezentacji podczas corocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej 6-osobowej w telewizji publicznej. Co więcej, w dalszym ciągu chcemy przeskakiwać nasze dotychczasowe dokonania, oferować produkt jeszcze atrakcyjniejszy i coraz bardziej prestiżowy. Opłata weryfikacyjna umożliwia nam realizację jeszcze wielu innych ambitnych projektów. Bez niej niemożliwy jest kolejny krok do przodu. Jeżeli dzięki nam Twoje życie jest choć odrobinę lepsze, kilka złotych rocznie, które przyczynią się do znacznego rozwoju całego projektu Playarena, nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnej psychologicznej bariery.

Kiedy zostanie wprowadzona opłata weryfikacyjna?

Playarena Premium zacznie funkcjonować z początkiem sezonu 2016/2017. Już teraz rozpoczynamy jednak zapisy na nowy sezon w nowej formule. Krok po kroku przeprowadzimy Was przez cały proces – tak, żeby nowy sezon wystartował zgodnie z założeniami. Co ważne, drużyny, które nie zdecydują się wnieść opłaty, stracą swoje miejsce w dotychczasowej lidze.

Sezon 2016/2017 w formule Mini i Maxi

Sezon 2016/2017 startuje już 1 sierpnia. Wraz z jego początkiem czekają nas zmiany związane ze strukturą poszczególnych lig. W celu usystematyzowania rozgrywek oraz sprawienia, by przed dołączeniem do gry, z góry było wiadomo, jak będą wyglądać awanse i spadki, postanowiono, że w danej lidze musi obowiązywać jeden z trzech wariantów, dotyczących liczby zespołów występujących w danej klasie rozgrywkowej oraz liczby meczów możliwych do rozegrania pomiędzy tymi samymi ekipami (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Od następnego sezonu rozgrywki w naszym mieście toczyć się będą w następującej formule:

1 liga:

– Wariant: Maxi.
– Liczba drużyn: 20.
– Liczba rund: 2.
– Liczba meczów: 38.
– Liczba spadających do 2 ligi drużyn: 4.

2 liga:

– Wariant: Mini.
– Liczba drużyn: 10.
– Liczba rund: 2.
– Liczba meczów: 18.
– Liczba awansujących do 1 ligi drużyn: 4.

3 liga (Open):

– Wariant: Uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn.

Zapisy na nowy sezon otwarte. Ile wynosi opłata weryfikacyjna?

W celu maksymalnego usprawnienia startu nowego sezonu, opłaty weryfikacyjnej za udział w rozgrywkach można dokonać w trzech terminach. Poniżej szczegółowe wyjaśnienie dotyczące kwot i korzyści związanych z opłaceniem “wpisowego” w określonym terminie.

Termin I

Wysokość opłaty weryfikacyjnej:

– 1 liga: 199 zł / sezon.
– 2 liga: 149 zł / sezon.
– 3 liga (Open): 0 zł / sezon.

Termin dokonania opłaty weryfikacyjnej:

– Data rozpoczęcia przyjmowania opłat: 01.06.2016.
– Data zakończenia przyjmowania opłat: 10.07.2016.

Korzyści wynikające z dokonania opłaty w terminie:

– podstawowa wysokość opłaty weryfikacyjnej,
– gwarancja gry w lidze, w której drużyna powinna grać w związku z wynikiem sportowym uzyskanym na zakończenie sezonu 2015/2016.

Termin II

Wysokość opłaty weryfikacyjnej:

– 1 liga: 229 zł / sezon.
– 2 liga: 179 zł / sezon.
– 3 liga (Open): 0 zł / sezon.

Termin dokonania opłaty weryfikacyjnej:

– Data rozpoczęcia przyjmowania opłat: 11.07.2016.
– Data zakończenia przyjmowania opłat: 31.07.2016.

Korzyści wynikające z dokonania opłaty w terminie:

– gwarancja gry w lidze, w której drużyna powinna grać w związku z wynikiem sportowym uzyskanym na zakończenie sezonu 2015/2016.

Termin III

Wysokość opłaty weryfikacyjnej:

– 1 liga: 229 zł / sezon.
– 2 liga: 179 zł / sezon.
– 3 liga (Open): 0 zł / sezon.

Termin dokonania opłaty weryfikacyjnej:

– Data rozpoczęcia przyjmowania opłat: 01.08.2016.
– Data zakończenia przyjmowania opłat: możliwość dołączenia w trakcie całego sezonu 2016/2017.

Drużyna, która dokona opłaty weryfikacyjnej po 1 sierpnia:

– straci gwarancję gry w lidze, w której powinna grać w związku z wynikiem sportowym uzyskanym na zakończenie sezonu 2015/2016,
– zostanie dopisana do najwyższej ligi, w której będą wolne miejsca.

Więcej z tej kategorii