1/8 za nami pora na ćwierćfinały!

Za nami już wszystkie mecze 1/8  III edycji Pucharu Konina.

Nie we wszystkich meczach zwycięsko wychodzili faworyci. Z niecierpliwością czekamy na mecze 1/4 Pucharu Konina, które odbędą się niebawem.

 

F.C Bianconeri ulegli faworytowi a zarazem ubiegłorocznemu zwycięzcy pucharu KS Elpakowi Konin. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Elpaku 13 do 3. W 1/4 rundzi pucharu Elpak podejmie F Buty.

Z kolejnego meczu zwycięsko wyszły F Buty wygrywając z Jot-Ł- Konin 10 do 5. Był to mecz drużyn zajmujących pobliskie miejsce w tabeli, lecz w tym meczu zdecydowanie wygrały F Buty. F Buty zmierzy się ze wspomnianym Elpakiem.

Drugoligowiec Tigers Konin podejmował również drużynę drugoligową PNZ Konin. Tigersi ulegli wysoko PNZ 12 do 4, i to oni podejmą w 1/4 rundzie pucharu Zielonych Konin. PNZ po raz kolejny może okazać się niespodzianką meczu.

Zieloni wygrali 3 do 0 z zespołem Byle Do Przerwy, podejmą oni w kolejnej rundzie wspomnianego drugoligowca PNZ Konin.

W ramach 1/8 rundy pucharu konina zostanie rozegrany niebawem mecz pomiędzy Dynamo Quatro Konin a ZTR Boys. W pojedynku tym faworytem są Dynamo, ale miejmy nadzieję, że drużyna ZTR nawiąże walkę z wyżej notowanym rywalem.

FC Potęgi w pucharze pokazują,  że stać ich na wygrywanie meczy. Tym razem wygrali z Koroną Konin aż 19 do 4, i to oni meldują się w następnej rundzie pucharu. Przeciwnikiem ich będzie zwycięzca meczu ZTR Boys-Dynamo Quatro Konin. FC Potęgi czeka w tym przypadku trudny mecz.

O tym, że nie zawsze drużyna pierwszoligowa wygrywa w starciu z zespołem z drugiej ligi można było się przekonać w meczu pomiędzy Young Veterans FC z Husarią Izoserwis Konin. Young Veterans wygrali z Husarią 7 do 5 i to oni zagrają w 1/4 edycji pucharu. Przeciwnikiem ich będą wymagające Gąsiory FC.

El Żychlino ulegli drużynie Gąsiory FC 9 do 2. W tym przypadku obronną ręką z tego pojedynku wyszedł pierwszoligowiec. Na Gąsiorów w kolejnej rundzie również czeka drugoligowiec, wspominany zespół Young Veterans FC.

 

Tak prezentuje się graficznie drabinka III Pucharu Konina 2017