Za nami losowanie par 1/8 finału Pucharu Konina

W niedzielę (17 kwietnia) odbyło się losowanie Pucharu Konina, w którym udział weźmie w tym roku aż 16 zespołów z obu konińskich lig. Ceremonię poprowadziło dwóch Ambasadorów w składzie Łukasz Majewski oraz Mateusz Nurkiewicz.

Pary 1/8 finału

Konińscy Ambasadorowie w przeciągu 15 minut wylosowali pary, które zmierzą się ze sobą w 1/8 finału. Do dalszych gier awansują tylko zwycięzcy, a rywalizacja toczyć się będzie w ten sposób aż do samego finału, o którym więcej napiszemy już wkrótce. Pary pierwszej rundy Pucharu Konina przedstawiają się natomiast następująco:

Terminy spotkań

Zmagania w Pucharze Konina toczyć się będą na zasadzie dwumeczów. O tym, kto wygra finał i mecz o 3. miejsce, zdecyduje jednak tylko jedno spotkanie, a w przypadku remisu, o zwycięstwie decydować będzie konkurs rzutów karnych (każda ekipa będzie wykonywać po 5 strzałów). Ze względu na napięty terminarz rozgrywek ligowych, Ambasadorowie wybrali następujące terminy, w których kapitanowie będą musieli umówić i rozegrać mecze w poszczególnych rundach.

1/8 finału: 24.04 – 08.05
Ćwierćfinały: 9.05 – 22.05
Półfinały: 23.05 – 12.06
Finał i mecz o 3. miejsce: 18.06 (data może ulec zmianie)

WAŻNE: Drugi mecz pucharowy musi trwać nie krócej niż pierwszy mecz. Ponadto, walkower w Pucharze Konina wynosi 0:30. Dzięki temu drużyna, która wygra pierwsze spotkanie, nie będzie kombinować w drugim starciu i oddawać meczu walkowerem. Stawiamy na uczciwość.
Jakie kryteria muszą spełnić uczestnicy Pucharu Konina?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, mamy kilka kryteriów, które każda z drużyn musi spełnić, aby wziąć udział w rozgrywkach. M.in. chodzi o:

– Posiadanie w 100% uzupełnionych kart zawodników
(zdjęcie nie pokazujące twarzy zawodnika nie jest akceptowane i grozi walkowerem, wymagamy również pozycji na boisku).
– Aktywność w rozgrywkach ligowych.
– Odpowiedzialne podejście do Pucharu Konina.
– Reprezentowanie przez zawodników w Pucharze Konina tylko jednej drużyny.
O co toczy się walka?

Drużyna, która wygra tegoroczny Puchar Konina, wyjedzie na początku lipca na turniej finałowy FORTUNA Pucharu Polski Playarena. Aby otrzymać przepustkę, oprócz ww. wymagań, zwycięzca musi także spełnić jeszcze jedną rzecz – rozegrać do końca sezonu przynajmniej 90% spotkań w swojej lidze. Sponsorem lokalnym Pucharu Konina jest z kolei Salon Piłkarski MASITA, który ufunduje zwycięskim ekipom puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy kapitan otrzyma również karty rabatowe do użycia w Salonie Piłkarskim. Jak widać, jest o co walczyć!