Kto zatrzyma FC Protezy? – podsumowanie 2. kolejki

Dokończona w niedzielę (20 września) 2. kolejka konińskiej Ligi Nike Playarena przyniosła 3 rozstrzygnięcia, których nie znaliśmy, zapowiadając drugą serię spotkań. Do rozegranego tydzień wcześniej spotkania FC Protezy – KS Konin oraz rozstrzygniętej już w lipcu potyczki Iskra Konin – Gąsiory FC, w piątkowy wieczór dołączył wynik meczu beniaminków KKS Chuwdu KKS – AKP Konin. W sobotę dotarła do nas natomiast przykra informacja, że drugi walkower oddała drużyna Sparty Zdechłe Żółwie, a w niedzielę poznaliśmy wynik ostatniego meczu 2. kolejki FC Katy – KS Orlico Konin.

Wyniki meczów 2. kolejki

Na wolny weekend zapracowali piłkarze Gąsiorów FC, którzy już 28 lipca rozbili zespół Iskry Konin 18:1. Znakomitą formę strzelecką w tym meczu zaprezentowali Kamil Juśkiewicz (6 bramek) oraz Łukasz Szygenda (5 bramek), co zaowocowało znalezieniem się w „TOP 6” kolejki obu zawodników. Największą sensację sprawili piłkarze FC Protezy, którzy nie dali szans faworyzowanemu KS Konin, wygrywając w rozegranym 13 września meczu 9:3. Starcie z byłym Mistrzem Konina to kolejny popis umiejętności Piotr Paczki, który do tytułu zawodnika meczu, dorzucił 2 bramki. Pierwsze ligowe punkty zdobył zespół AKP Konin, okazując się minimalnie lepszym od KKS Chuwdu KKS. W spotkaniu beniaminków 1 ligi, zadebiutowała druga kobieta i pierwsza bramkarka w historii konińskich rozgrywek Daria Marciniak, której za ten mecz został przyznany tytuł najlepszej zawodniczki. Ostatnim spotkaniem, który odbył się w ramach drugiej serii spotkań była potyczka aktualnego Mistrza Konina FC Katy z zespołem KS Orlico Konin. Ekipa Bartka Borkiewicza pewnie wypunktowała kolejnego beniaminka 1 ligi, kończąc tym samym serię 7 porażek z rzędu. Na duże słowa uznania zasługuje przede wszystkich perfekcyjna gra defensywna Katów, której zdecydowanie zabrakło w przegranym meczu 1. kolejki z KS Konin.

Iskra Konin 1:18 Gąsiory FC
28.07.2015, godz. 19:00 (Boisko przy Gimnazjum nr 6)

KS Konin 3:9 FC Protezy
13.09.2015, godz. 12:00. (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

K.K.S. Chuwdu K.K.S. 6:7 AKP Konin
18.09.2015, godz. 19:00 (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

KS Elpak Konin 3:0 Sparta Zdechłe Żółwie (walkower)
20.09.2015, godz. 13:00 (Boisko przy Gimnazjum nr 6)

FC Katy 6:0 KS Orlico Konin
20.09.2015, godz. 14:30 (Boisko przy Gimnazjum nr 7)
Najlepsza szóstka 2. kolejki

W najlepszej szóstce 2. kolejki znalazł się przynajmniej jeden zawodnik każdej z drużyn, która wygrała swój mecz (nie licząc KS Elpak Konin – zwycięstwo walkowerem). Po raz drugi w gronie najlepszych piłkarzy kolejki znalazł się Piotr Paczka (FC Protezy), który po raz kolejny został najlepszym zawodnikiem meczu, tym razem z KS Konin. Ofensywny duet to najlepszy strzelec kolejki Kamil Juśkiewicz (Gąsiory FC, 6 bramek) oraz autor hat-tricka w meczu z KKS Chuwdu KKS Dawid Degórski (AKP Konin). Drużynę marzeń 2. serii spotkań uzupełnili Łukasz Szygenda (Gąsiory FC) – zdobywca 5 bramek w meczu przeciwko Iskrze Konin oraz dwójka zawodników, dzięki którym FC Katy nie straciły żadnej bramki w meczu z KS Orlico Konin, czyli świetnie odnajdujący się w roli środkowego obrońcy król strzelców minionego sezonu konińskiej 1 ligi – Piotr Borkiewicz oraz bramkarz Łukasz Kobielski. Ze względu na fakt, iż statystki indywidualne obejmują również mecze późniejszych kolejek, rozegrane z wyprzedzeniem, zdecydowanie przodują w nich piłkarze FC Protezy, którzy w swoim trzecim 1-ligowym spotkaniu pokonali KKS Chuwdu KKS 16:3. Warto zauważyć, że trzeci z rzędu tytuł zawodnika meczu zdobył w tym spotkaniu Piotr Paczka. Fantastycznym wyczynem w spotkaniu AKP Konin – KS Konin, zaplanowanym na 9 kolejkę, popisał się natomiast Damian Tylak, który zdobywając aż 10 bramek, utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Klasyfikacja strzelców 1 ligi

1. Damian Tylak (KS Konin, 14 bramek)
2. Piotr Paczka (FC Protezy, 11 bramek)
3. Tomasz Łuczak (FC Protezy, 9 bramek)
4. Kamil Juśkiewicz (Gąsiory FC, 6 bramek)
5. Łukasz Szygenda (Gąsiory FC, 5 bramek)
Klasyfikacja najlepszych zawodników 1 ligi

1. Piotr Paczka (FC Protezy, 18 punktów)
2. Tomasz Łuczak (FC Protezy, 12 punktów)
3. Kamil Paczka (FC Protezy, 12 punktów)
4. Kamil Sakowski (FC Protezy, 12 punktów)
5. Norbert Naworski (FC Protezy, 12 punktów)
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy 1 ligi

1. Kacper Sikorski (FC Protezy, 12 punktów)
2. Sebastian Pałucki (Gąsiory FC, 10 punktów)
3. Robert Lewandowski (KS Konin, 9 punktów)
4. Łukasz Kobielski (FC Katy, 7 punktów)
5. Daria Marciniak (AKP Konin, 6 punktów)