45 zwycięstw Elpaku -podsumowanie 9 kolejki

9-kolejka-rozpiska

Zakończyliśmy zmagania 9 odsłony rozgrywek, jeden mecz z kolejki został przełożony na późniejszy termin.

Zieloni Konin ogrywają 13 drużynę ligi i pną się w górę tabeli potwierdzając umiejętności i aspiracje piłkarskie do wyższych celów. Dla zespołu FC Potęgi to kolejny mecz bez pkt, jednak od paru spotkań stosunek bramek jest mniejszy więc coś zaczyna się dziać w drużynie.

Po sensacyjnym remisie z Dynamo drużyna Jot-Ł Konin remisuje kolejne spotkanie tym razem z drużyną AKP KONIN. Nową siła napędową w 10 drużynie kolejki są nowo pozyskani zawodnicy. AKP mimo remisu wskakuje na wysoką 5 lokatę co jest dotychczas ich najwyższą pozycją po 9 kolejkach.

Dynamo rozstrzelało drużynę F-Buty.  Dla beniaminka ligi jest to 3 porażka z rzędu ostatnie pkt dopisali na swoje konto 10 września gdy pokonali drużynę FC KATY.

Równorzędne spotkanie rozegrały drużyny FC Bianconeri i Byle do przerwy. Jedna bramka zadecydowała o zwycięstwie 9 drużyny kolejki, dla Bianco jest to kontynuacja spadku w tabeli w tej chwili zajmują 11 lokatę i notują piątą porażkę z rzędu.

Mistrzowską klasę pokazała drużyna KS ELPAK KONIN w ciągu jednego dnia rozegrali dwa spotkania ligowe, rozgrywając zaległe spotkanie i z aktualnej kolejki. Elpak odniósł 45 ligowe zwycięstwo z rzędu ostatnio przegrali 6 czerwca 2015r z FC KATY 5:16. Opóźnienie podwójnym mistrzom z Konina przysporzył ich poprzedni rywal F-Buty z którym nie mogli się porozumieć na dogodny termin rozegrania kolejki. Podwójny Mistrz pokonał byłych mistrzów FC KATY stosunkiem 11: 6, umacnia ich to na  pozycji lidera mają 2 pkt przewagi nad drugą drużyną i 6 pkt nad KS KONIN i Gąsiory FC. FC Katy spadają na 6 lokatę co jest ich dotychczas najgorszym wynikiem w sezonie.

Gąsiory FC rozdziobały KS KONIN, włączają się do walki o turnieje eliminacyjne. Zespoły zajmują kolejno 3 i 4 lokatę na tą chwilę mają 5 pkt przewagi nad najbliższymi goniącymi rywalami.

Po 9 kolejkach zarysowała się grupa czterech drużyn które na tą chwilę walczą o przepustki na turnieje eliminacyjne w 2017r. Jednak dopiero po 13 kolejce gdy będziemy mogli ocenić realne szanse drużyn na końcowy sukces.

9-kolejka

Zmiany pozycji drużyn w tabeli 1 ligi.

9-kolejka-roszady

 

[wdi_feed id=”1″]