5 kolejka – zapowiedź

Przed nami piąta odsłona ligowych zmagań w konińskiej 1 lidze nike Playarena.

5 kolejka zapowiedź

Drużyny Jot-Ł Konin i KS Konin rozegrały swoje spotkanie z 5 kolejki 01.09.16. Drużyna KS Konin wygrała spotkanie różnicą pięciu bramek i zainkasowała 3 pkt na swoje konto.

Hitami 5 kolejki niewątpliwie są pojedynki drużyn F.C Bianconeri z Gąsiory FC oraz FC Katy z F Buty.

F.C Bianconeri w tabeli aktywności zajmują siódmą pozycję Gąsiory FC są szóste mając przewagę 3 pkt nad kolejkowym rywalem. Drużyna Gąsiorów to zespół waleczny i z aspiracjami co pokazali na ostatnim turnieju eliminacyjnym we Włocławku. Cel drużyny Marcina Duryńskiego na nowy sezon to walka o miejsca premiowane wyjazdem na kolejne turnieje półfinałowe mistrzostw Polski. Drużyna Bianco to zespół doświadczony i wzmocniony świeżą krwią, zawsze charakteryzowała ich twarda defensywa i gra do końcowego gwizdka. Zapowiada się piłkarski majstersztyk!

Mistrz sezonu  14/15 FC Katy w obecnym sezonie jeszcze nie przegrał spotkania podobnie jak dwie inne ekipy z ligi, ich rywalem jest beniaminek F Buty drużyna z aspiracjami i doświadczeniem z gry na dużych boiskach. Drużyny zajmują kolejno 4 i 5 lokatę w tabeli (F buty zagrały spotkanie więcej) gromadząc 10 i 9 pkt. Drużyny stoczą batalię o utrzymanie się w czubie tabeli i walkę o miejsca premiowane turniejami eliminacyjnymi.

Aktualny mistrz KS Elpak Konin podejmie drużynę FC potęgi. Nikt nie stawia na zespół Karola w starciu z dwukrotnymi mistrzami ligi jednak nie raz zaskakiwały nas niespodzianki w rozgrywkach szóstek piłkarskich.

„Byle Do Przerwy” jako 12 drużyna ligi zagra z 9 drużyną rozgrywek Husarią Konin. Ciężko wskazać faworyta spotkania, drużyny dzieli jeden pkt. „Byle do przerwy” to nowa drużyna w naszych strukturach więc nie jesteśmy w stanie na tą chwilę ocenić ich potencjału sportowego. Husaria Konin to drużyna która świetnie sobie radziła w 2 lidze i dodatkowo pozyskała sponsora na udział w 1 lidze. Po takich działaniach widać że wiedzą dokąd zmierzają, jako  młoda drużyna zbierają doświadczenie jednak trzon zespołu jest stabilny i potrafi zabierać punkty najlepszym. Przekonały się o tym drużyny Bianconeri które przegrało swoje starcie z 1 kolejki oraz FC Katy które z pojedynku wywalczyły zaledwie jeden pkt.

Aktualny lider rozgrywek który na tronie zasiada już 4 kolejki zmierzy się z drużyną Green Warriors. Patrząc po dotychczasowych wynikach można sugerować że Dynamo łatwo swój mecz wygra gdyż Warriors do siatki rywala trafili zaledwie 11 razy przyjmując 77 trafień. Statystyki jednak są mylące drużyna Warriors zagrała z 3 mistrzami Konina a Dynamo rywalizowało z środkiem stawki. Czy pojedynek z Dynamo Quatro Konin będzie punktem zapalnym dla Green Warriors po którym rozpoczną swój marsz w górę tabeli? Zobaczymy po najbliższym spotkaniu.

AKP Konin jako 10 drużyna rozgrywek podejmuje drużynę z 8 lokaty Zielonych Konin, zapowiada się wyrównane spotkanie w którym również ciężko wskazać faworyta. Trzy punkty są ważne dla każdej z ekip bo pozwolą im na awanse (przy korzystnych rezultatach rywali) w wyższe partie tabeli. Drużyny niejednokrotnie pokazały swoje wysokie umiejętności w dotychczasowej historii spotkań w naszych rozgrywkach.

 

Zapraszam na wszystkie pojedynki z 5 kolejki