KS ELPAK KONIN NA ‪#‎FORTUNAPUCHARPOLSKI‬

Na wstępie pragniemy podziękować Prezydentowi Miasta Konina, Pan Józef Nowicki objął patronatem wyjazd zdobywcy Pucharu Konina na Fortuna Puchar Polski który rozgrywał się we Włocławku. Dzięki wsparciu Prezydenta drużyna KS ELPAK Konin nie musiała organizować przejazdu do Włocławka gdyż ten został zapewniony przez Miasto Konin.

 

PODSUMOWANIE UDZIAŁU KS ELPAK KONIN NA ‪#‎FORTUNAPUCHARPOLSKI‬

Kiedy już emocje opadły, a my wróciliśmy do domów, nadeszła najwyższa pora aby podsumować udział Elpaku na FORTUNA Pucharze Polski Playarena we Włocławku.
Na pewno my, jak i Oni sami, wyobrażaliśmy sobie udział zdobywcy Pucharu Konina trochę inaczej. Nasi chłopacy trafili do dość mocnej grupy, w której przyszło im walczyć ze zdobywcami Pucharów miast Krotoszyna, Szczecina, Chorzowa oraz Nowego Dworu, czyli kolejno drużynami A Seree Tee, Bombą, Dubayyem oraz Bananowymi Smerfami.
Pierwszym rywalem drużyny Piotra Musiała był zespół Dubayy Chorzów. Spotkanie to było bardzo wyrównane, co w prosty sposób wskazuje wynik tego meczu, czyli remis 1:1.
Kolejne spotkanie to mecz przeciwko Bananowym Smerfom z Nowego Dworu. Ono, niestety zakończyło się porażką 0:4.
Trzeci mecz Elpaku to rywalizacja z Bombą Szczecin. Chłopacy najwyraźniej mocno podbudowani porażką w poprzednim spotkaniu, przez długi okres spotkania prowadzili z ekipą ze Szczecina 3:0 – by na koniec pokonać przeciwnika wynikiem 3:2.
Ostatnie spotkanie, a zarazem mecz o wyjście z grupy to mecz przeciwko ekipie A Seree Tee Krotoszyn.
Mecz w którym było dużo walki, wiele akcji, a także pięknych parad bramkarskich, niestety zakończył się porażką Elpaku 0:2, i na tym etapie kończy się przygoda Konińskiej piłki 6-cio osobowej na pierwszym historycznym turnieju FORTUNA Puchar Polski.


KS Elpak Konin zakończył zmagania grupowe na czwartym miejscu, mając 4 punkty, do awansu zabrakło im jedynie dwóch punktów, jednak doświadczenie które zdobyli dzięki temu turniejowi na pewno zaprocentuje na ich korzyść. Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom Konina i życzymy powodzenia w półfinałach Mistrzostw Polski które już za 2 tygodnie znów odbędą się we Włocławku!