Ambasadorowie Playarena w Koninie przeprowadzili w ostatnim czasie badania w celu zaplanowania sezonu 2016/2017. Na zadane przez nas pytania uzyskaliśmy 70 odpowiedzi, które pomogą nam w podjęciu kluczowych dla rozgrywek decyzji. Mimo wszystko nie jesteśmy zadowoleni z odzewu, jaką uzyskaliśmy. W samej 1 lidze gra 213 zawodników, a do tego należy jeszcze dodać o wiele liczniejszą 2 ligę.
Komentarz: Najliczniejszą grupą zawodników są w Koninie osoby w przedziale 16-20. Jest to aż 41,4%. 15,7% to 21-24 lata, a 12,9% 15 lat i mniej. To daje łącznie 70%. Wynik ten pokazuje, że ligę w Koninie tworzą głównie młodzi ludzie, których aktywność oraz umiejętności ciągle się rozwijają. Konin jest jedną z najmłodszych lig w Polsce, a mimo to wyróżnia się ona aktywnością drużyn oraz pracą Ambasadorów na tle innych miast.
Komentarz: W Koninie pozwalamy grać zawodnikom w 1 i 2 lidze. Nieznacznie więcej osób występuje w 2 lidze. Ponadto, uzyskaliśmy również 4 odpowiedzi od osób, które jeszcze nie mają drużyny. Być może warto ją założyć?
Komentarz: O ile z odpowiedzi, która uzyskała 50% możemy być zadowoleni (chętnie pomogą i doradzą), to z odpowiedzi plasującej się na drugim miejscu – 34,3% (jedni coś robią innych nie widać) już zdecydowanie nie. Prawda jest niestety taka, że przez cały sezon odchodzili od nas Ambasadorowie, co obciążało nas coraz większą pracą. Jesteśmy świadomi, że potrzebujemy minimum 3 osób, które zajęłyby się zarządzaniem rozgrywkami, dlatego będziemy robić wszystko, by w przyszłym sezonie ktoś do naszego teamu dołączył.
Komentarz: Jak się okazuje, oceniacie naszą pracę na 3 – 24.3% , 4 – 37.1%, 5 – 28.6%. Łącznie 90% odpowiedzi pozytywnych to swoisty kredyt zaufania dla naszych działań.
Komentarz: Ze względu na to, iż Mateusz dopiero wchodzi w świat Playarena, uważamy, że powinien być zadowolony z wyniku, jaki uzyskał.
Komentarz: Bez komentarza.
Komentarz: Czym powinni zajmować się tak właściwie Ambasadorowie? Takich odpowiedzi się nie spodziewaliśmy. 70% odpowiadających uważa, że powinniśmy być na meczach i kontrolować składy oraz to, czy gracie według terminarza. Nasza obecność na boiskach oczywiście zaowocowałaby zdjęciami (50%) oraz filmami ze spotkań (44,3%), dlatego jeżeli nasza grupa Ambasadorów się zwiększy, oddelegujemy do tych funkcji konkretne osoby. Playarena TV? To również ciekawy projekt, który uzyskał Wasze poparcie.
Komentarz: Najbardziej interesują Was statystyki, które regularnie wyliczamy. Na drugim miejscu plasują się zdjęcia z meczów. Podejrzewaliśmy taki właśnie wynik, jednak po Waszej aktywności na fanpage’u nie można wnioskować, że właśnie to Was tak bardzo interesuje.
Komentarz: Cieszę się, że nasza aktywność w pisaniu artykułów nie idzie na marne i otrzymaliśmy odpowiedzi we wszystkich akcjach, jakie wprowadziliśmy od tego sezonu. Kolejno są to statystyki (67.1%), zapowiedzi meczowe (47.1%) i podsumowania ligowych starć (62.9%).
Komentarz: Na otwarte pytanie, co byście zmienili w rozgrywkach, otrzymaliśmy odpowiedzi pokazane wyżej. Na propozycję, że drużyna wycofana z rozgrywek powinna mieć anulowane wyniki, odpowiadamy, iż nie usuwamy meczów, gdyż drużyny poświęciły czas i energię, by spotkanie rozegrać. Poza tym zawodnicy zdobywają punkty indywidualnie, dlatego po wycofaniu drużyny dopisujemy punkty tym, co mogą być stratni, a nowe drużyny otrzymują punkty za darmo, gdyż nie mieli możliwości zdobycia ich na boisku. Reszta pytań skierowana jest do kapitanów.
Komentarz: Na kolejne pytanie otwarte, czego brakuje w rozgrywkach, otrzymaliśmy następujące odpowiedzi. O ile Turbokozaka jakimś telefonem można by ogarnąć, o tyle uczciwości i zachęty dla młodych możemy wymagać od kapitanów. Padły też odpowiedzi o sędziach i nie mamy nic przeciwko. Jeżeli chcecie, możecie opłacić sędziego i mieć go podczas ligowych starć. Mamy nadzieję, że Wasza zwiększona aktywność na naszej stronie i fanpage’u spowoduje, że do naszej ligi przyjdą nowe drużyny.