Ankieta: Jakie zasady powinny obowiązywać w sezonie 2016/2017?

Ankieta: Jakie zasady powinny obowiązywać w sezonie 2016/2017?

Komentarz: Wielokrotnie spotykamy się z komentarzami zawodników, że warto zmienić coś w rozgrywkach. Jak się okazało, wprowadzenie terminarza w 1 lidze przyniosło korzystny rezultat, bo wszystkie drużyny mają teraz równe szanse na zdobycie mistrzostwa, a ponadto, zlikwidowany został problem, że ktoś z kimś nie chciał zagrać. Kolejnym krokiem w rozwoju naszych rozgrywek będzie wprowadzenie ligi Premium, co oznacza, że drużyny będą musiały przed startem sezonu dokonać niewielkiej opłaty weryfikacyjnej, w wyniku której najlepsi otrzymają na koniec rozgrywek nagrody. Za tym rozwiązaniem było 40% głosujących, podczas gdy odpowiedzi negatywnej udzieliło 21,4% ankietowanych. 38,6% nie ma z kolei zdania w tym temacie. Reasumując, przechodzimy na ligę Premium.

Komentarz: W 1 lidze mamy aktualnie 10 zespołów, z czego dwa odpadły w trakcie rozgrywek, a kolejne dwa wycofały się już na starcie. 34% odpowiadających jest za zwiększeniem 1 ligi do 14 drużyn, co wiązałoby się z awansem do elity 6 drużyn z 2 ligi. My jesteśmy za zwiększeniem ligi do 12 drużyn, a o tym, czy dołożymy do nich kolejne dwie ekipy, przekonamy się dopiero w lipcu przed startem kolejnego sezonu.

Komentarz: System rozgrywek 1 ligi dawał w obecnym sezonie możliwość rozegrania 3 spotkań między drużynami. W sezonie 2016/2017 wracamy do dwumeczu, zgodnie z wolą głosujących. Przy 12/14 drużynach będziemy mieć zatem 22 lub 26 kolejek, co jest podobnym wynikiem do tegorocznego.

Komentarz: Odnośnie 2 ligi zdania są podzielone, a o tym, ile drużyn w niej wystąpi, zależy od ilości ekip, które zgłoszą się do rozgrywek. Ligę jednak ograniczamy maksymalnie do 20 drużyn.

Komentarz: Podobnie jak w 1 lidze, wracamy do systemu dwumeczu w 2 lidze. W zależności od ilości drużyn będziemy jednakw trakcie sezonu zwiększać możliwość ligowych pojedynków, by drużyny miały z kim rywalizować.

Komentarz: 45,7 procent odpowiadających uważa, że każdy zawodnik może reprezentować tylko jedną drużynę. 37,1 odpowiadających utrzymuje stanowisko z obecnej sytuacji ,w której zawodnik ma prawo grać w 1 i 2 lidze. 17 uważa, że drużyny pierwszoligowe powinny zakładać w 2 lidze zespoły B i w takiej sytuacji jedynie zawodnicy mogą grać w dwóch ligach.