Bez porażki po mistrzostwo i na mistrzostwa polski!

W trzeciej odsłonie wywiadów miałem przyjemność rozmawiać z kapitanem drużyny Gąsiory FC. Po przetarciu w drugiej lidze chcą powtórzyć sukces i bez porażki wygrać pierwszą ligę!

Łukasz Majewski: Przed nami 11 sezon rozgrywek jaki cel stawia drużyna?
Dawid Duryński: Cel dla nas jest prosty, mistrzostwo ligi, mamy silną i szeroką kadrę, chcemy powtórzyć wyczyn z poprzedniego sezonu, wygrać ligę bez porażki, arcytrudne zadanie, ale czy niewykonalne? Przekonamy się już niedługo.

Ł: Pełnisz funkcję kapitana, powiedz jakie to stawia przed tobą wyzwania?
D: Bycie kapitanem jest trudne, masz pod sobą sporą grupę ludzi, każdy chce grać w każdym meczu i trzeba znajdować złoty środek między rotacją składem a stabilizacją, zdarza się również tak, że ciężko skompletować skład na mecz z przyczyn wiadomych, nie jesteśmy zawodowcami i każdy ma też inne obowiązki, które ograniczają grę w piłkę, myślę jednak ze jak na razie wykonuję swoją prace jako kapitan z powodzeniem.

Ł: Dla uatrakcyjnienia rozgrywek zmieniamy formułę ligową, drużyny po rozegraniu spotkań każdy z każdym zostaną podzielone na dwie mniejsze tabele. Jak oceniasz ten system?
D: System, w którym występowała polska ekstraklasa ostatnimi laty jest ciekawy, zapewni nam nowe doświadczenia, będziemy mogli się poczuć jak prawdziwi piłkarze grający w najlepszej lidze świata .

Ł: Mistrzowie ligi wystąpią w mistrzostwach Polski, czy jesteście zainteresowani takim turniejem?
D: Braliśmy już udział w kilku takich turniejach w ramach mistrzostw Polski w piłce 6 osobowej, uważam ze wyjazd na taką imprezę to zawsze ciekawe przeżycie, kolejne doświadczenie i nauka, jeśli chcemy być najlepsi to musimy się mierzyć z najlepszymi i taki turniej nam to umożliwia, jeżeli uda nam się zdobyć mistrzostwo w tym roku to z miłą chęcią udamy się na mistrzostwa Polski aby godnie reprezentować nasze miasto i osiągnąć jak najwyższy sukces

Obserwujcie profil drużyny: https://www.facebook.com/GasioryFC