Czas na VI edycję Pucharu Wintertoto

Co to jest Puchar Wintertoto?

Puchar Wintertoto powstał 5 lat temu, a jego nazwa została zaczerpnięta z Pucharu Intertoto, którego triumfatorzy otrzymywali kiedyś szansę gry w Pucharze UEFA. Różnica pomiędzy Wintertoto a Intertoto polega na tym, że nasz puchar to rywalizacja lig, a walka odbywa się nie latem, lecz zimą. Stąd nazwa Wintertoto.

Na czym polega rywalizacja w Pucharze Wintertoto?

Nadrzędnym celem Pucharu Wintertoto jest zachęcenie do gry zawodników Ligi Nike Playarena w okresie zimowym. Rozgrywki polegają natomiast na rywalizacji lig (nie zespołów) pod względem liczby rozegranych meczów. Im więcej spotkań ligowych odbędzie się zimą w danej klasie rozgrywkowej, tym większe szanse będzie ona mieć na zgarnięcie dodatkowej przepustki na Mistrzostwa Polski. Poza ligami nagradzane będą również w tym roku 3 zespoły, które w ramach Pucharu Wintertoto rozegrają najwięcej potyczek.

1 liga w Koninie zakwalifikowała się do grona 98 lig w których od startu sezonu 2016/2017 do 1 grudnia odbyło się co najmniej 10 meczów ligowych. Co ważne, w rywalizacji nie wezmą udziału ligi U-16, a wszystkie zakwalifikowane ligi musiały posiadać status ligi zamkniętej i nie mogły liczyć więcej niż 20 drużyn.

Ruszamy w rundzie wstępnej

Runda wstępna

– Czas trwania: 01.12.2016 – 21.12.2016.
– Uczestnicy: 98 lig, w których odbyło się co najmniej 10 meczów ligowych w sezonie 2016/2017.
– Awans: 64 ligi, w których odbędzie się najwięcej meczów ligowych w wyżej wymienionym okresie.

więcej informacji o pucharze na stronie playarena