Czy „Mały” zostanie trenerem roku?

Damian Tylak w społeczności piłkarskiej znany dobrze jako „Mały” a grający obecnie w m. in. Team Reiss Konin (wcześniej KS KONIN) został zakwalifikowany do plebiscytu organizowanego przez Głos Wielkopolski na „Trenera Roku” gdyż odnosi liczne sukcesy z drużynami młodzieżowymi Górnika Konin(Wielkopolskiea Ligi Juniorów Młodszych B2). Przeprowadzaliśmy wywiad z Małym byście mogli poznać bliżej jego historię.

 

Minifootball: Witaj, od kiedy uczestniczysz w rozgrywkach piłki 6 osobowej  w Koninie? Powiedz skąd dowiedziałeś się o lidze? 

Damian: Witam serdecznie, jak wiadomo wszystkim piłka nożna w moim życiu jest bardzo ważnym elementem. Każdy jej rodzaj sprawia mi wielką satysfakcję i szczęście. O piłce 6 osobowej wiedziałem się od znajomego Dawida G. – dobrze wam znanego, który zaprosił mnie do drużyny. Było to około 5 lat temu może 6 hmm dokładnie nie pamiętam.

Dlaczego warto grać w rozgrywkach MiniFootball Konin? 

D:  Myślę ,że rozgrywki Minifootball Konin to doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu wolnego, spotkanie z kolegami z boiska i przede wszystkim pozytywne emocje sportowe. Dużą wartością Minifootball Konin jest to, że może brać w niej udział każdy pasjonat piłki nożnej.

Jak oceniasz poziom organizacyjny rozgrywek Minifootball Konin?

D: Myślę, że jak na nasze realia i pracę społeczną jaka wkładają organizatorzy rozgrywki stoją na bardzo dobrym poziomie. Można im tego pogratulować.

Oprócz gry w minifootball Konin jesteś nadal grającym zawodnikiem jak i również trenerem młodzieży, tak? Opowiedz nam o tym.

D: Tak zgadza się. Jak wcześniej wspomniałem moja pasją jest piłka nożna, w którą gram od 22 lat i nadal sprawia mi ona radość . Obecnie kończę rundę w V lidze w GKS Sompolno. Od stycznia trenuje świetną drużynę z rocznika 2004 w KS Górnik Konin. Na co dzień jestem również pracownikiem MOSiR w Koninie i odpowiadam za sport szkolny w naszym mieście. Jak widać sport w moim życiu zajmuje praktycznie cały mój czas.

 Wielu zawodników uważa że powinniśmy przejść na stały terminarz weekendowy z obsadą sędziów co o tym sądzisz? 

D: Jako zawodnik uważam, że rozgrywki z sędziami pomogłyby rozwiązać wiele sporów, przede wszystkim przyczyniły by się do gry fair play oraz podniosłoby to poziom sportowy Minifootball Konin. Jednakże elastyczny terminarz jest dobra opcja dla zawodników i trenerów, którzy na co dzień występują na boiskach trawiastych.

Czy po za piłką nożną uprawiasz jeszcze jakieś inne sporty? Jeśli tak to jakie?

D: Piłka nożna zajmuje bardzo wiele czasu w moim życiu , jeśli mam wolny czas spędzam go aktywnie z moją żoną np. rowery, pływanie, podróże małe i duże. Zasiadam również przed tv grając oczywiście w piłkarska grę FIFA. 😀  nie zapominam również o moich znajomych i przyjaciołach, z którymi lubimy spędzać czas.

Czy jest jakiś przeciwnik drużyna z którą mecze motywują cię najbardziej? 

D: Jako, że rywalizację mam we krwi ponieważ mam styczność z nią od małego każdy mecz jest dla mnie najważniejszy.

Kto według ciebie zostanie mistrzem 1/2 ligi w rozgrywkach minifootball Konin ?

D: Życzyłbym sobie jak i kolegom z zespołu team Reiss Konin byśmy to my wygrali jednak jestem pod wrażeniem gry zespołu Cosmos06 Konin. Jeśli chodzi o 2 ligę – niech zwycięży najlepszy. 😉

Czy jakiś mecz w rozgrywkach zapadł ci szczególnie w pamięć ?

D: Mój pierwszy mecz w rozgrywkach 6-osobowych wygraliśmy 9:1 albo 9:2 i udało mi się strzelić 7 bramek jednocześnie dobrze wkupując się w zespół (KS Konin).

Z jakiej części miasta bądź, z jakiej miejscowości pochodzi wasza drużyna??

D: Moja obecna drużyna składa się w większości z trenerów klubu sportowego Reiss Konin . Wszyscy pochodzimy z Konina tylko z różnych osiedli.

Czy Organizatorzy dobrze spisują się w swojej roli?

D: Jeśli miałbym oceniać pracę ambasadorów jest ona nieoceniona i niestety niedoceniana. Ze swojego doświadczenia wiem, że organizacja tego typu rozgrywek jakim jest minifootball Konin nie jest rzeczą prostą, zajmuje wiele czasu, niekiedy cierpliwości, ale ludzie którzy tworzą ta historię zasługują na najwyższe słowa uznania.

Podpowiedz z kim powinniśmy przeprowadzić równie ciekawy wywiad? Kogo nominujesz?

D: Myślę, że powinniście porozmawiać z najstarszym stażem zawodnikiem uczestniczącym w tych rozgrywkach, który zobrazowałby wam na pewno piękny rozwój minifootball Konin na przełomie tych kilku lat.

Z tego co nam już powiedziałeś-trochę tych zajęć masz. Jak udaje Ci się to wszystko połączyć i jeszcze znaleźć czas na minifootball Konin?

D: W życiu każdego człowieka organizacja to podstawowa kwestia codziennego funkcjonowania. Jeśli człowiek dobrze zorganizuje swój czas w 100% spełnia się zawodowo i prywatnie.

Kto jest Twoim idolem lub na jakim piłkarzu się wzorujesz? Jeśli jest taki?

D: Hmm.. ciężkie pytanie . Jeśli chodzi o idola piłkarskiego: pierwszy to Roberto Carlos, który imponował mi siła fizyczna mimo niskiego wzrostu a drugim był Zinedine Zidane, który cechował się inteligencja boiskowa i jako jeden z nielicznych potrafił grać obiema nogami.

Dziękuję za poświęcony czas. Życzymy powodzenia we wszystkich rozgrywkach. Chciałbyś coś dodać od siebie na zakończenie rozmowy?

D: Chciałbym dodać otuchy tym, którzy tworzą minifootball Konin i współpracują z nim, bo takie działania mają na celu popularyzacje piłki nożnej i jest bardzo wartościowe dla miasta Konina. Również dziękuję.

7. Puchar Konina Minifootball

SezonKlubGoleSORT-assistsPKTMVPAssistsYellow CardsRed CardsMeczOwn Goals
Sezon 2020/2021Team Reiss430200030

4 Puchar Konina

SezonKlubGoleSORT-assistsPKTMVPAssistsYellow CardsRed CardsMeczOwn Goals
Sezon 2017/2018Team Reiss528000020

1 liga 20/21

SezonKlubGoleSORT-assistsPKTMVPAssistsYellow CardsRed CardsMeczOwn Goals
Sezon 2020/2021Team Reiss101316140050

1 liga 19/20

SezonKlubGoleSORT-assistsPKTMVPAssistsYellow CardsRed CardsMeczOwn Goals
Sezon 2019/2020Team Reiss3112445000120

2 liga 18/19

SezonKlubGoleSORT-assistsPKTMVPAssistsYellow CardsRed CardsMeczOwn Goals
Sezon 2018/2019Team Reiss328000020

Podsumowanie kariery

SezonGoleSORT-assistsPKTMVPAssistsYellow CardsRed CardsMeczOwn Goals
Sezon 2020/2021141616340080
Sezon 2019/20203112445000120
Sezon 2018/20195412100040
Sezon 2017/20183612391000120
Sezon 2016/2017000000000

Jeżeli chcesz pomóc Damianowi w plebiscycie możesz oddać  na niego swój głos: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/damian-tylak%2C1037143/