Dynamo Liderem – podsumowanie 13 kolejki

13-kolejka-terminarz

Dynamo Quatro Konin zostało liderem rozgrywek, pokonując w meczu na szczycie  5 do 4,  ubiegłorocznego zwycięzcę ligi KS Elpak Konin

Był to mecz, który miał przesądzić, która drużyna zostanie liderem rundy jesiennej po 13 kolejkach zmagań. Pierwsza połowa obfitowała w różnego rodzaju akcję obydwu ze stron. Nie zaznaczyła się znacząca przewaga żadnego z zespołu, mecz w pierwszej połowie był dość wyrównany. W drugiej odsłonie meczowej przewagę uzyskała drużyna Dynama, co w konsekwencji przełożyło się to na zdobycze bramkowe. W końcowych minutach meczu Elpak nie podłamując się stratą bramkową, chciał doprowadzić do wyrównania,  ale niestety nie nie udało im się tego dokonać, i mecz zakończył się wygraną Dynama 5 do 4. Należy zauważyć iż była to sytuacja nowa dla Elapku biorąc pod uwagę fakt, że  zdobywca dubletu w zeszłym sezonie, po raz ostatni porażki doznał 6 czerwca 2015 roku, ulegając wtedy FC Katom wynikiem 16:5. Od tego okresu Elpak nie przegrał 54 meczach ligowych oraz pucharowych, co jest niewątpliwie godne podziwu. Po 13 kolejkach Dynamo ma na koncie 37 pkt., Elpak plasuje się jedno oczko niżej z 3 pkt. straty do lider.

KS Konin chcąc liczyć się w walce o wyższe miejsce w tabeli musiał pokonać niżej notowanego rywala zespół AKP Konin, i tego dokonał, stosunkiem bramek 12 do 6. KS Konin aktualnie zajmuje 4 miejsce w tabeli, z dorobkiem 28 pkt., i stratą 2 pkt. do 3 miejsca, 9 pkt. do lidera. AKP gromadzi 16 pkt. spadając po 13 kolejce o jedno oczko niżej, na miejsce 9.

Gąsiory FC nie dały szans niżej notowanemu rywalowi, zespołowi Byle do Przerwy, wygrywając 19 do 2. Gąsiory zajmują nadal 3 miejsce w tabeli, z dorobkiem 30 pkt. i 4 pkt. straty do drugiego miejsca, a 7  pkt. do lidera. Zespół Byle do Przerwy spadł o jedno oczko niżej, aktualnie plasuje się na 12 miejscu z dorobkiem 10 punktów.

FC Katy wygrały z Zielonymi Konin 8 do 6. FC Katy plasują się obecnie na miejscu 5 w tabeli, z gromadząc 25 pkt. i mając 3 pkt. straty do 4 miejsca. Zieloni Konin zajmują 7 miejsce w tabeli, posiadając 21 pkt.

F Buty podejmowały niżej notowanego rywala- Husarię Izoserwis Konin, i wygrały 3 do 0. F Buty okupują aktualnie 6 pozycję, z dorobkiem 24 pkt. i jednym punktem straty do 5 miejsca- FC Katów. Husaria Izoserwis Konin spadła o jedno oczko niżej, zajmuje 11 pozycję, z dorobkiem 11 punktów i  jednym punktem straty do 10 miejsca, zespołu F.C. Bianconeri.

Jot-Ł-Konin odnieśli zdecydowaną wygraną nad ostatnią drużyna w tabeli, zespołem FC Potęgi, aż 21 do 1. Jot-Ł-Konin plasuje się na 8 miejscu w tabeli, z dorobkiem 17 pkt., natomiast FC Potęgi niestety nie odnieśli jeszcze ani jednego zwycięstwa w lidze, zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

F.C. Bianconeri wygrali z niżej notowanym rywalem, zespołem Green Warriors, stosunkiem bramek 9 do 4. F.C. Bianconeri okupują 10 miejsce w tabeli, z dorobkiem 12 pkt. i startą 4 pkt. do 9 miejsca. Green Warriors plasują na miejscu 13, z dorobkiem 3 pkt.

Znamy więc Lidera rozgrywek po 13 kolejce. Została nim drużyna Dynama. Pozostałe drużyny pewnie tak łatwo nie odpuszczą i będą się starały w drugiej rundzie pomieszać szyki w tabeli, i dogonić aktualnego lidera rozgrywek. Sprawa wydaje się być cały czas otwarta.

Oby więcej meczów stało na wysokim poziomie, z niepewnym wynikiem do ostatnich minut meczu, a liga dzięki temu stanie się bardziej atrakcyjniejsza. 🙂

13-kolejka

 

13-kolejka-roszady