Dynamo postraszyło lidera – podsumowanie 10. kolejki

Pierwsza kolejka rundy wiosennej 1 ligi konińskiej przyniosła mieszane emocje. Dwa spotkania zakończyły się walkowerami, jedno zostało przeniesione zgodnie z regulaminem elastycznego terminarza, a w kolejnych dwóch nie brakowało emocji.

Gąsiory FC 8:5 Warta 2015 Konin

Spotkanie między tymi drużynami odbyło się dużo wcześniej niż ostateczna data w terminarzu. Ekipy zmierzyły się ze sobą 6 stycznia o godz. 13:00. Przed meczem wszyscy zastanawiali się, jak spisze się rewelacja 2 ligi, czyli Warta 2015 Konin, w starciach z pierwszoligowcami. Styczniowa konfrontacja miała zmienny scenariusz, jednak jej ostatecznym zwycięzcą okazały się Gąsiory.

FC Protezy 4:5 AKP Konin

Będąc na 10. miejscu w rankingu miast, Konin nie wie. na ile przepustek na Mistrzostwa Polski może liczyć. Drużyna Protez musiała wygrać spotkanie z AKP, by liczyć się w pogoni za czołem tabeli, a co za tym idzie, o bilet na jeden z turniejów ogólnopolskich. Trzecie spotkanie między tymi drużynami zakończyło się jednak zwycięstwem AKP, które pokazuje, że praca na Hali w Żychlinie w 2 lidze przynosi efekty, a forma zwyżkuje. Jeżeli ekipa ta utrzyma formę oraz styl gry z spotkania z Protezami, to na pewno niejednego przeciwnika jeszcze zaskoczy i będzie zabierać punkty najlepszym. Tak trzymać AKP!

Dynamo Konin 3:5 KS KONIN

Dynamo Konin, po solidnie przepracowanej zimie na hali, podejmowało mistrzów Konina z sezonu 2013/2014. Mecz stał pod wielką niewiadomą formy biało-czerwonych. Jak się okazało, spotkanie rozgrywane na orliku szkoły „Górniczej” miało zmienny charakter. Pierwsza połowa to dominacja drużyny KS i wypracowanie sobie pewnej przewagi bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy doszło do zderzenia między bramkarką Dynama a zawodnikiem z linii defensywnej, skutkiem czego zawodniczka została wykluczona z gry i musiała udać się do szpitala na kontrolne badania oraz opatrzenie rozcięcia. Rękawice bramkarskie założył więc kapitan Dynama Mateusz Nurkiewicz i paradoksalnie drużyna „bobrów” rzuciła się do odrabiania strat. W zawodników wstąpiły jakby nowe siły, którymi chcieli odwrócić losy spotkania i ewentualne zwycięstwo dedykować poszkodowanej koleżance. Dogonić rywala ostatecznie się nie udało, ale porażka 3:5 ujmy graczom Dynama nie przynosi. KS Konin wygrał natomiast kolejny mecz, co umocniło go na pozycji lidera rozgrywek.

KS ELPAK KONIN 3:0 KS ORLICO KONIN

Drużyna Orlico oddaje mecz walkower, dlatego Elpak dopisał kolejne punkty do swojego dorobku.
FC KATY 3:0 Iskra Konin

Drużyna Iskry Konin oddała mecz Mistrzom Konina walkowerem.