Elpak kontra FC Protezy hitem 5. kolejki w Koninie

Przed nami piąta odsłona ligowych zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Koninie. Ostateczny termin na rozegranie spotkania w tej kolejce przypada na wtorek (20 października). Na jakie starcia możemy liczyć?

FC Katy – AKP Konin

W jakiej formie jest drużyna Mistrzów Konina? Na to pytanie na pewno odpowie nam ich dyspozycja w starciu z nieobliczalnym zespołem AKP, którego szeregi zasilają coraz to nowsi zawodnicy w konińskich rozgrywkach. FC Katy charakteryzowały się niegdyś największą liczbą rozegranych spotkań, lecz na tą chwilę na koncie mają ich zaledwie trzy. Czy porażki na turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena aż tak bardzo obniżyły morale zespołu, że nie potrafi on zagrać na poziomie z poprzedniego sezonu? Już wkrótce sprawdzi to ekipa AKP.

KS Elpak Konin – FC Protezy

To zdecydowanie hit 5. kolejki, gdyż wyłoni nam lidera rozgrywek i być może Mistrza Jesieni w Koninie.  Drużyna Elpaku ma szansę na 13. zwycięstwo z rzędu w lidze i przerwanie dominację drużyny Protez z ostatnich tygodni. Niewątpliwie FC Protezy tanio skóry nie sprzedadzą, a ich lider Piotr Paczka zrobi wszystko, by z hitowego pojedynku to właśnie jego drużyna wyszła zwycięsko. Mamy nadzieję że mecz zostanie zaplanowany z dużym wyprzedzeniem w terminarzu, dzięki czemu  zgromadzi na trybunach wielu fanów oraz Ambasadorów żądnych piłkarskich emocji.

Gąsiory FC – KS Orlico Konin

Ciężki terminarz wylosowała drużyna Kamila Szumińskiego, ponieważ na początek sezonu spotykała się kolejnymi mistrzami konińskich rozgrywek. W fekcie zajmuje w tej chwili ostatnią pozycje w tabeli 1 ligi, a wyjść z dołku na pewno nie ułatwi pojedynek z Gąsiorami FC, którzy po przegranym spotkaniu z Elpakiem będą chcieli wygrać, by utrzymać kontakt z czołówką tabeli.

Iskra Konin 3 – 0 KKS Chuwdu KKS (wo.)
Sparta Zdechłe Żółwie 0 – 3 KS Konin (wo.)

W ramach 5. kolejki na boisko nie wyjdą Iskra Konin i KS Konin. Drużyny nie zagrają swoich spotkań z powodu wycofania się z rozgrywek KKS-u Chuwdu KKS i Sparty Zdechłe Żółwie. Iskra i KS mogą oczywiście umówić się na mecz i rozegrać ze sobą spotkanie, by nie wypadać z rytmu meczowego.