Elpak z tytułem mistrzowskim? – podsumowanie 15. kolejki

Za nami 15. kolejka konińskiej 1 ligi. Po tej serii spotkań liderem nadal jest KS Elpak Konin, który pewnie zmierza tym samym po drugie w historii Mistrzostwo Konina.

Warta 2015 Konin – Iskra Konin 21:7

Wysokim zwycięstwem zakończył się pojedynek Warciarzy i Iskry Konin. Warta, trafiając 21 razy do bramki przeciwnika, poprawiła znacznie swój bilans bramkowy oraz oderwała się od dołu tabeli. Iskra notuje natomiast kolejną porażkę w obecnym sezonie. Jej bilans to na dzień dzisiejszy tylko jeden zdobyty punkt na boisku. Pozostałe wywalczone oczka to walkowery za wycofanie się z rozgrywek drużyn Orlico oraz FC Protezy.

KS ELPAK KONIN – FC KATY 11:4

Elpak zwyciężył w 15. kolejce z aktualnym mistrzem Konina, w efekcie czego pewnie zmierza po drugi tytuł mistrzowski. Jego przewaga nad drugą drużyną w tabeli wynosi już 9 punktów. Na tą chwilę ma on rozegranych 18 spotkań, podczas gdy w całym poprzednim sezonie jego dorobek wynosił 20 spotkań. FC Katy walczą z kolei cały czas o trzecią lokatę w lidze, która może być premiowana przepustką na Mistrzostwa Polski.

KS KONIN – AKP Konin 10:5

Porażką AKP zakończył się ostatni pojedynek 15. kolejki. Najpierw dobrą passę AKP przerwał Elpak, a wrócić na zwycięskie tory nie pozwolił mu KS KONIN, który zwyciężył 10:5. Na tą chwilę AKP traci do 3. miejsca 5 punktów i mimo kolejnego przegranego meczu, jest jedną z trzech drużyn, która realnie myśli o podium. Istotne dla tego teamu będą spotkania z KATAMI oraz Gąsiorami FC. To właśnie między tą trójką rozegra się batalia o trzecią lokatę w ligowej stawce.

Mecze zakończone walkowerem

Dynamo Konin – KS ORLICO KONIN 3:0
Gąsiory FC – FC Protezy 3:0