Elpak zdobywa Puchar Konina

Za nami IV Puchar Konina

Tegoroczny Finał IV edycji Pucharu Konina odbył się 9 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej Nr 8 i był naprawdę wspaniałym widowiskiem. Piękne bramki , kilka zwrotów akcji , dogrywka , rzuty karne emocje do samego końca czyli to co kibic piłki nożnej lubi najbardziej.

Zacznijmy od meczu o 3 miejsce zeszłoroczny zwycięzca Dynamo podejmowało Reiss Team w meczu o 3 miejsce. Po zaciętym meczu wygrało Dynamo pokonując rywali wynikiem 10:6, warto dodać iż pogoda nie rozpieszczała drużyn obu zespołów i konieczne były przerwy na uzupełnienie płynów, szczególnie upał odczuli w 2 połowie gracze Reiss którzy zaprezentowali się naprawdę dobrze mając dużo sytuacji doświadczenie graczy Dynamo wzięło górę i mimo że grali w 6 cały mecz naprawdę należą im się brawa za wspaniałą walkę.

Dynamo Konin 10 : 6 TEAM REISS KONIN

Mecz finałowy, faworytem spotkania był zdecydowanie KS Elpak a dla Gąsiorów był to pierwszy finał, obie drużyny pokazały charakter tego dnia.

To Gąsiory zaczęły mecz od prowadzenia potem Elpak zdobył 4 bramki co wcale nie podłamało ekipy Marcina i strzelili bramkę na co Elpak odpowiedział kolejnymi 2 trafieniami następnie Gąsiory trafiły dwukrotnie i był wynik 6:4 , ale najlepsze czekało nas dalej. Gdy ponownie trafił Elpak czasu nie pozostało za dużo jednak waleczne Gąsiory zdobyły 2 bramki i w ostatnich minutach ta dającą remis, mecz zakończył się wynikiem 7:7 pora na dogrywkę.

Dogrywka a w niej wiele sytuacji bramkowych ale bramkarze tego dnia mieli swoje dni i ich wspaniałe interwencje spowodowały że wynik nie uległ zmianie.

By wyłonić zwycięzcę potrzebne były rzuty karne, a w nich skuteczniejsi byli zawodnicy w niebieskich koszulkach, zwyciężył Elpak 4:2 i zdobył Puchar Konina oraz „bilet” na Puchar Polski. Brawa należą się Gąsiorom za charakter wspaniałą walkę rzuty karne to zawsze jest loteria naprawdę mogą schodzić z boiska z podniesionymi głowami pokazali kawał wspaniałej piłki.

KS Elpak Konin 7 : 7 GĄSIORY FC karne 4:2

Klasyfikacja końcowa

1 KS ELPAK KONIN

2 GĄSIORY FC

3 DYNAMO KONIN

4 TEAM REISS KONIN

Najlepsze drużyny udekorowali Dyrektor MOSiR-u Pan Kamil Szadkowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Pan Mirosław Małuszek.

Chciałbym podziękować wszystkim ambasadorom obecnym oraz pomagającym graczom WKS Konin i Niedzielnych Grajków oraz naszym Fotoreporterkom mam nadzieję , że w kolejnej V edycji czekają nas też wspaniale emocje.


Live z meczu finałowego:
Live z meczu o 3 miejsce:

 


Galeria zdjęć wykonała Natalia Sroczyńska:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1597964416969213.1073741997.410599509039049&type=1&l=abf7f2a538