Finaliści Pucharu Konina wyłonieni

Do zakończenia sezonu 2015/2016 pozostało już tylko kilka dni. Wiemy już, kto w tym roku zdobędzie mistrzostwo miasta, jednak zagadką wciąż pozostaje jedna kwestia, a mianowicie kto sięgnie po Puchar Konina. W grze o to trofeum pozostały już tylko dwie najlepsze ekipy – KS Konin i KS Elpak Konin, które w półfinałach pokonały kolejno Zielonych i Stulejorzy.

KS KONIN – Zieloni Konin (3:5, 5:2)
Awans: KS Konin

KS Konin, który musiał pogodzić się niedawno ze stratą szans na zdobycie mistrzostwa, mierzył się w półfinale z ekipą Zielonych. Choć to ci pierwsi byli zdecydowanym faworytem, to zespół Sebastiana Walczaka postawił swojemu rywalo

wi bardzo wysoko poprzeczkę. Losy dwumeczu rozstrzygnęły się bowiem dopiero w ostatnich sekundach rewanżu, który KS wygrał 5:2. Jak się okazało, doświadczenie było tym razem górą, dzięki czemu to Dawid Głowacki z kolegami mógł świętować awans do finału.

KS Elpak Konin – Stulejorze FC (3:0 wo, 18:4)
Awans: KS ELPAK KONIN

Elpak miał teoretycznie łatwiejszą drogę do finału, ponieważ pierwszy mecz zakończył się walkowerem na jego korzyść. W drugim spotkaniu ze Stulejorzami ciężej jednak nie było. Zespół Piotra Musiała pewnie pokonał drugoligowców, w efekcie czego pojedynek świeżo upieczonego mistrza Konina z teamem Huberta Kasprzaka zakończył zdecydowanym zwycięstwem Elpaku.