Górnik Konin ogłosi upadłość?

Jako Stowarzyszenie organizujące miejskiej rozgrywki ligi szóstek piłkarskich, nie możemy przejść obojętnie przy sytuacji gdzie wizytówka miasta może ogłosić upadłość!!
Zachęcamy do udziału w „zrzutce” i wsparciu finansowym Klubu Sportowego Górnik Konin! link do zrzutki: https://zrzutka.pl/328h4w  Na stronie głównej rozgrywek umieszczamy również widżet a aktualnym stanem zrzutki!


Górnik Konin ogłosi upadłość?

Końcem lipca przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu zapadł wyrok w sprawie wydarzeń towarzyszących rozegranemu już 8 lat temu spotkaniu Górnika Konin z Legią Chełmża. Podczas wspomnianego spotkania doszło do zamieszek na trybunach a jeden z interweniujących policjantów doznał m.in. ciężkich obrażeń głowy.

Prokuratura oskarżyła szesnastu uczestników zajść, część dobrowolnie poddała się karze, część usłyszała wyroki skazujące. Poszkodowani policjanci skierowali jednak również sprawy do sądów o odszkodowania ze strony Górnika Konin, który ich zdaniem miał źle zabezpieczyć ten mecz.

Sąd Okręgowy w Koninie zasądził 90 tys. zł tytułem zadośćuczynienia dla jednego z poszkodowanych policjantów a Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał niekorzystny dla Górnika wyrok.

Trudna sytuacja finansowa klubu większą tajemnicą nie jest. W obliczu zobowiązania finansowego wobec mundurowych, klubowi grozić może nawet… ogłoszenie upadłości!

Władze Górnika po wydaniu wyroku zaczęły negocjacje z poszkodowanymi funkcjonariuszami. Jeden z nich zgodził się na rozłożenie należności na raty, drugi jednak pozostał na swoim stanowisku i oczekuje jak najszybszej spłaty zadośćuczynienia. Problemem jest jednak klubowa kasa, która świeci pustkami. Jeśli poszkodowany złoży wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego, komornik zająć może fundusze klubu, co oznaczać może całkowity brak środków na bieżącą działalność i ogłoszenie upadłości.

– Nikt do końca nie wierzy, że klub może się rozwiązać. Tyle lat był, co najwyżej seniorzy spadali do A-klasy. Takiej sytuacji ciężkiej nie było nawet za czasów Aluminium. Wtedy nie było pieniędzy na dalszą grę w II lidze, ale nie było też długów. Teraz ta sytuacja uniemożliwia dalsze działanie klubu – mówią przedstawiciele Górnika na łamach lokalnego serwisu lm.pl.

– Apelujemy o pomoc ze strony nawet nie wiem kogo – fanów, kibiców, sponsorów, miasta. Sami sobie z tym nie poradzimy. Cudotwórcą nikt nie jest, sami z tej sytuacji nie wyjdziemy. Nie jesteśmy tworem oderwanym od miasta, tylko działającym dla miasta. Nie robimy tego dla siebie, nie pobieramy pieniędzy, jak prezesi innych klubów, ale nie jesteśmy w stanie sobie z taką kwotą poradzić.

Sytuacja finansowa klubu sprawia, że pod znakiem zapytania jest rozegranie zaplanowanego na 6 października spotkania z KKSem Kalisz.

To czy Górnik ogłosi upadłość zależy od pomocy finansowej, jaką mogą udzielić mu osoby trzecie lub od dalszej postawy poszkodowanego funkcjonariusza. Należy jednak wierzyć, że chwilowe kłopoty finansowe nie przełożą się na zniknięcie klubu z piłkarskiej mapy Polski.

źródło: 12zawodnik.pl / lm.pl

Ratujemy Klub Sportowy Górnik Konin!