Gracze AKP i Elpaku z awansami w rankingach najlepszych zawodników

Od ostatniego notowania najlepszych zawodników w Koninie rozegrano 8 spotkań, Najaktywniejszymi zespołami w ostatnim czasie był Elpak oraz AKP. Sprawdźmy, jak aktywność drużyn przeniosła się na statystyki poszczególnych graczy.

O ile inne rankingi są bardzo wyczulone na aktywność drużyn, o tyle ranking strzelców w dużej mierze zależy od umiejętności i instynktu strzeleckiego zawodnika. Nie mamy zatem zmiany lidera w rankingu, którym nadal jest Damian Tylak (KS KONIN), z 11-bramkową przewagą nad wiceliderem. Do 30-tki najlepszych strzelców awansowali Tomasz Mili (AKP KONIN), Mateusz Stolarski (WARTA 2015 KONIN), Kacper Raczkowski (KS ELPAK KONIN), a najwyższy awans zanotował Patryk Barański (WARTA 2015 KONIN), który wskoczył na 19. lokatę z 85. pozycji. Siedmiu zawodników obroniło swoje lokaty, 11 zawodników awansowało, a 12 zanotowało spadek.

Grupa pościgowa goni liderów. Do grona najbardziej utytułowanych awansowali zawodnicy Daniel Kubiak (KS ELPAK KONIN) i Paweł Figurski (AKP KONIN).  Pierwsza dwójka utrzymała swoje pozycje, 4 zawodników  awansowało, a 4 odnotowało spadek.

W zestawieniu najlepszych zawodników jedynie Piotr Paczka (GĄSIORY FC) obronił swoją pozycję. Aktywna postawa drużyn, o których wspomnieliśmy na początku artykułu, sprawiła, że ich zawodnicy są jedynymi, którzy w rankingu zaliczyli awanse. Brawo Elpak i AKP! Do grona najaktywniejszych awansowali w efekcie Tobiasz Skibiński (AKP KONIN), Dawid Studziński (KS ELPAK KONIN), Kacper Raczkowski (KS ELPAK KONIN) i Konrad Matusiak (KS ELPAK KONIN). Reasumując, notujemy w tym rankingu 1 utrzymanie, 12 awansów oraz 17 spadków.

Dużym awansem w klasyfikacji najlepszych bramkarzy wykazał się Daniel Kubiak (KS ELPAK KONIN). Powiększając swoje konto o 18 punktów, awansował bowiem z 27. na 7. pozycję. Warto wspomnieć, że zawodnik ten od niedawna uzupełnił swój profil na portalu playarena.pl, dlatego dopiero teraz może być klasyfikowany wśród najlepszych. Poza nim awans w rankingu zanotowało jeszcze dwóch bramkarzy – Tobiasz Skibiński (AKP KONIN) oraz Marcin Maciejewski (WARTA 2015 KONIN).