Już 4 przepustki dla drużyn z Konina

Większość przepustek rozdanych. Wiemy, kiedy i gdzie odbędą się turnieje eliminacyjne MP!

Sezon 2017/2018 powoli dobiega końca, więc najwyższy czas oficjalnie poinformować o tym, gdzie i kiedy przeprowadzone zostaną w tym roku zawody ogólnopolskie Playarena. Potwierdzamy, że po raz pierwszy w historii gospodarzem wszystkich tegorocznych turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski będzie jedno miasto – Pruszków. Rywalizacja toczyć się będzie w dniach 7-8 lipca oraz 14-15 lipca, a łącznie do walki o awans do wielkiego finału, w którym wystąpi 16 najlepszych zespołów w naszym kraju, stanie ponownie 160 ekip. Po ile przepustek otrzymają poszczególne miasta? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej!

Gdzie i kiedy odbędą się turnieje eliminacyjne?

Obiekty sportowe Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie
I i II turniej eliminacyjny (7-8 lipca)
III i IV turniej eliminacyjny (14-15 lipca)

W tym roku turnieje eliminacyjne odbędą się po raz pierwszy w historii w jednym miejscu. Historycznym gospodarzem, który dostąpi tego zaszczytu, będzie Pruszków, a dokładniej Obiekty sportowe Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Skąd taka decyzja i co dzięki niej zyskujemy? Inicjatywa wyszła od Ambasadorów i włodarzy miasta Pruszkowa, którym naprawdę bardzo mocno zależało na tym, by zawody ogólnopolskie Playarena odbyły się w ich miejscowości. To właśnie dzięki nim ten pomysł również nam przypadł do gustu i tak eliminacyjna część tegorocznych Mistrzostw Polski toczyć się będzie w położonym tuż obok Warszawy Pruszkowie.

Wojciech Dudek (prezes Playarena):Decyzja o organizacji wszystkich turniejów eliminacyjnych w jednej lokalizacji nie należała do łatwych. Pruszków leży jednak niemal w samym centrum Polski, a to oznacza brak problemów z dojazdem na zawody większości ekip. Dodatkowo przemówił do nas argument, że organizując wszystkie imprezy w jednym miejscu, absolutnie każdy bedzie miał takie same warunki gry. Mecze odbywać się wprawdzie będą na sztucznej i naturalnej murawie, ale to też nadaje kolorytu rozgrywkom, gdyż wszyscy będą mogli zagrać na obu nawierzchniach. Jestem przekonany, że nie będziemy żałować tej historycznej – jakby nie patrzeć – decyzji.

Kto ma najwięcej przepustek?

W tegorocznym cyklu Mistrzostw Polski udział weźmie 160 drużyn z kilkudziesięciu polskich miast. Wszystkie zmierzą się ze sobą najpierw w 4 turniejach eliminacyjnych w Pruszkowie, a następnie 10% z nich, czyli najlepsza 16-stka, powalczy o tytuł najlepszej drużyny w naszym kraju. Wielki finał rozegrany zostanie 21 lipca. Które miasta otrzymały w tym roku szansę wystawienia swoich drużyn na arenie ogólnopolskiej i z jakich miejscowości będzie tych ekip najwięcej? Na dzień dzisiejszy udało nam się rozdysponować 131 miejsc – 112 za aktywność w obecnym sezonie, 3 za Puchar Wintertoto i 16 za jesienne wyniki w Rankingu Miast. Co ważne, ta ostatnia pula biletów zostanie przyporządkowa do poszczególnych turniejów dopiero na początku lipca wraz z 26 przepustkami za wiosenne notowanie Rankingu Miast, 2 ekstra biletami za rozegrane mecze oraz 1 przepustką dla zwycięzcy Puma Team Spirit. Komplet uczestników MP poznamy właśnie wtedy.

Łukasz Zajm (Główny Administrator Rozgrywek Ligowych)Tradycyjnie już na szczycie listy z podziałem przepustek na turnieje eliminacyjne znajdują się Warszawa i Łódź, które otrzymały za aktywność w obecnym sezonie po pięć miejsc. Cztery przepustki za poziom sportowy w sezonie 201718 otrzymały Kraków, Wrocław, Szczecin, Poznań i Katowice. Kolejne miasta w zestawieniu mogą pochwalić się trzema, dwiema lub jedną przepustką. Większa część miast utrzymała swój poziom i otrzymała podobną liczbę przepustek co w roku ubiegłym. Niektóre z nich obniżyły co prawda loty, ale są też takie miejscowości, które pozytywnie wszystkich zaskoczyły (np. Częstochowa, Bydgoszcz, Radom, Konstancin-Jeziorna i Jedlicze). Na chwilę obecną swoich adresatów znalazło 131 przepustek (16 z nich rozdaliśmy zimą za jesienny Ranking Miast, a 3 za Puchar Wintertoto), a to oznacza, że do rozdysponowania pozostało jeszcze 26 biletów z wiosennego notowania Rankingu Miast (rozdamy je na sam koniec czerwca), 1 za zwycięstwo w Puma Team Spirit i 2 ekstra bilety za poziom sportowy, czyli rozegrane mecze. Co ważne, mamy też listę rezerwową, na której znajdują się aktualnie Pruszcz Gdański i Ruda Śląska.

I turniej – (07.07) II turniej – (08.07) III turniej – (14.07)   IV turniej – (15.07)
 Szczecin
Poznań
Gdańsk
Gryfino
Tczew
Olsztyn
Białystok
Suchowola
Pruszków
Zielona Góra
Suwałki
Płock
4+2
4
3
3
3
2
2
2
1
1
1
1
 Warszawa
Lubin
Konin
Toruń
Toruń FA
Grudziądz
Nowy Dwór Mazowiecki
Konstancin-Jeziorna
Pruszków
Bydgoszcz
5
3
3
3
3
3
3+1
2
1
1
 Kraków
Katowice
Sosnowiec
Chorzów
Bielsko-Biała
Bytom
Jastrzębie-Zdrój
Pruszków
Tarnowskie Góry
Zabrze
Jedlicze
Limanowa
Rzeszów
4
4
3
3
3
3
2
1
1
1
1
1
1
 Łódź
Wrocław
Lublin
Ostrów Wielkopolski
Krotoszyn
Pabianice
Częstochowa
Tomaszów Mazowiecki
Radom
Zgierz
Leszno
Biłgoraj
Starachowice
5
4
3
3
3
2
2
2
2
1
1
1
1

Dodatkowe przepustki przyznane miastom za jesienne osiągnięcia w Rankingu Miast:

Warszawa – 2
Kraków – 2
Bielsko-Biała – 1
Pruszków – 1
Łódź – 1
Katowice – 1
Sosnowiec – 1
Ostrów Wielkopolski – 1
Krotoszyn – 1
Konin – 1
Bytom – 1
Toruń – 1
Bydgoszcz – 1
Katowice – 1

1. Szczecin otrzymał dwie dodatkowe przepustki za zwycięstwa 1 ligi i 2 ligi (Grupy A) szczecińskiej w tegorocznej edycji Pucharu Wintertoto.
2. Nowy Dwór Mazowiecki otrzymał dodatkową przepustkę za 3. miejsce 1 ligi nowodworskiej w tegorocznej edycji Pucharu Wintertoto.
3. Przepustki dla Toruń FA dotyczą zrzeszonej w Playarena lidze Futbol-Arena w Toruniu.
4. Do rozdysponowania jest jeszcze 26 przepustek za wiosenne notowanie Rankingu Miast, 1 za zwycięstwo w Puma Team Spirit oraz 2 ekstra bilety za poziom sportowy.
5. 16 przepustek rozdanych zimą za najlepsze wyniki w Rankingu Miast zostanie przyporządkowanych do poszczególnych turniejów wraz z przepustkami przyznanymi za wiosenne notowanie tej klasyfikacji.