Konin nie zwalnia tempa – zapowiedź 2. kolejki 1 ligi

Inauguracja pierwszoligowych rozgrywek już za nami, ale konińska Ligi Nike Playarena nie zwalnia tempa. Najbliższy weekend przyniesie nam kolejne rozstrzygnięcia i rozdzieli następne ligowe punkty. Pierwszoligowcy zdążyli już rozegrać dwa spotkania 2. kolejki. Do rozegranego w lipcu spotkania Iskra Konin – Gąsiory FC, możemy dopisać wynik spotkania KS Konin – FC Protezy, które odbyło się 13 września i zakończyło sporą niespodzianką.

K.K.S. Chuwdu K.K.S. – AKP Konin
18.09.2015, godz. 19:00 (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

Zespół Tobiasza Skibińskiego w 1. kolejce dość niespodziewanie urwał punkty liderowi rozgrywek Gąsiorom FC. Mało tego, to najaktywniejsza drużyna lata była bliższa zwycięstwa, wypuszczając 3 punkty z rąk w końcowej fazie spotkania i ostatecznie remisując 3:3. Dla piłkarzy AKP Konin pierwszoligowy debiut zakończył się porażką z zespołem FC Protezy (4:10), a ponadto team Mateusza Nurkiewicza przegrał również rozegrane 16 września spotkanie z KS Konin, zaplanowane na 9. kolejkę (6:19). Tym samym AKP przedłużyło passę ligowych porażek do 4. Co ciekawe, K.K.S. Chuwdu K.K.S. jest ostatnim zespołem, który został pokonany przez AKP Konin. Miało to miejsce w meczu towarzyskim rozegranym 4 września, który zakończył się zwycięstwem AKP 8:5. Drużyny walczyły już również o ligowe punkty na szczeblu 2 ligi. W spotkaniu rozegranym 18 sierpnia K.K.S. zwyciężył 11:3.

KS Elpak Konin – Sparta Zdechłe Żółwie
20.09.2015, godz. 13:00 (Boisko przy Gimnazjum nr 6)

Spotkanie wicelidera z 3. drużyną tabeli wszechczasów konińskiej Ligi Nike Playarena. KS Elpak Konin w znakomitym stylu pokonał w 1. kolejce silnego beniaminka KS Orlico Konin. W 2. serii spotkań ekipa Piotra Musiała podejmie zespół, który w dotychczasowej historii spotkań był pokonywany przez Elpak za każdym razem. Drużyny spotykały się już ze sobą sześciokrotnie, bilans spotkań wynosi 6-0 dla Elpaku, a bilans bramek zatrzymał się na wyniku 39:17. W ostatnim sezonie Sparta Zdechłe Żółwie uległa Elpakowi 5:8 oraz 0:3. Team Szymona Lewandowskiego w obecnych rozgrywkach boryka się z problemem skompletowania składu. Sztuka ta nie udała się niestety w meczu 1. kolejki, który został zweryfikowany jako 3:0 dla przeciwnika – Iskry Konin. Spotkanie 2. kolejki również nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone. Jeśli Sparta, ponownie odda mecz walkowerem, przyszłość zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywek może stanąć pod dużym znakiem zapytania.


FC Katy – KS Orlico Konin

20.09.2015, godz. 14:30 (Orlik przy Gimnazjum nr 7)

Mecz drużyn, które przegrały swoje spotkania w 1. kolejce. FC Katy po wyrównanym spotkaniu poniosły porażkę z KS Konin. Również sierpniowy mecz z beniaminkiem Gąsiorami FC nie ułożył się po myśli Mistrzów Konina. Zespół Bartka Borkiewicza ostatnie zwycięstwo odniósł 27 czerwca, notując od tego czasu passę 7 porażek z rzędu. Tyle samo trwała passa meczów bez porażki drużyny KS Orlico Konin, dopóki nie została zatrzymana przez KS Elpak Konin w spotkaniu 1. kolejki. Ze względu na fakt, iż ekipa beniaminka zadebiutowała w rozgrywkach niecały miesiąc temu, zespoły zagrają ze sobą dopiero pierwszy raz w historii. Oczywiście trzon zespołu Orlico tworzą doświadczeni ligowcy, którzy z pewnością pamiętają mecze z ekipą FC Katy, reprezentując barwy innych drużyn.

KS Konin – FC Protezy
13.09.2015, godz. 12:00. (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

Potyczka aktualnego wicemistrza Konina z 8. drużyną poprzedniego sezonu, zaplanowana na 2. kolejkę, została rozegrana w terminie pierwszej serii spotkań, ze względu na fakt, iż oba zespoły swoje pierwsze mecze rozegrały wcześniej niż zakładał terminarz. W poprzednim sezonie drużyny zagrały ze sobą dwukrotnie, a obydwa spotkania zakończyły się wyraźnymi zwycięstwami KS Konin 13:3 oraz 3:0. W bieżących rozgrywkach FC Protezy, które zaczęły sezon w 2 lidze pokonały w meczu na niższym szczeblu rozgrywek rezerwy KS Konin 8:4. Ekipa Filipa Jasieckiego, pokonując w 1. kolejce AKP Konin przedłużyła pasmo meczów bez porażki do 8. Również KS Konin rozpoczął sezon od zwycięstwa, pokonując FC Katy 7:5. Mimo bardzo dobrej formy Protez, murowanym faworytem do zdobycia 3 punktów pozostawał Mistrz Konina z sezonu 2013/2014. Jak się okazało, mecz zakończył się jednak dużą niespodzianką, ponieważ FC Protezy zwyciężyły zdecydowanie, pokonując zespół Dawida Głowackiego 9:3.

Iskra Konin – Gąsiory FC
28.07.2015, godz. 19:00 (Boisko przy Gimnazjum nr 6)

Zwycięzca rozgrywek drugoligowych sezonu 2014/2015 Gąsiory FC rozegrały mecz z 4. drużyną 2 ligi zeszłego sezonu już w lipcu. Zespół Marcina Duryńskiego w poprzednim sezonie spotkał się z ekipą Iskry Konin dwukrotnie. Obydwa spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami Gąsiorów 13:1 oraz 25:3. Nie inaczej było w bieżącym sezonie w meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Gąsiory FC po raz kolejny zdeklasowały Iskrę Konin, wygrywając 18:1.