Konin się rozkręca – zapowiedź 3. kolejki 1 ligi


Zmagania pierwszoligowców w sezonie 2015/2016 konińskiej Ligi Nike Playarena rozkręciły się już na dobre. Pomimo okrojonego składu 1 ligi, ze względu na wycofanie się z rozgrywek zespołów Sparty Zdechłe Żółwie oraz KKS Chuwdu KKS, przed nami kolejne ciekawe zestawienia. Tradycyjnie część drużyn nie czekała do ostatecznego terminu rozegrania meczów 3. serii, dlatego też znamy już wyniki spotkań FC Protezy – KKS Chuwdu KKS oraz Iskra Konin – AKP Konin. Do rozstrzygnięcia pozostały spotkania KS Konin – KS Orlico Konin oraz KS Elpak Konin – Gąsiory FC.

KS Konin – KS Orlico Konin
30.09.2015, godz. 19:00 (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

KS Konin, po niespodziewanej porażce z FC Protezy, bardzo szybko zrehabilitował się, pewnie pokonując AKP Konin. Dzięki spotkaniu z AKP, rozegranemu awansem z 9. kolejki, KS po meczu z KS Orlico Konin może objąć prowadzenie w konińskiej 1 lidze. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja KS Orlico Konin, które po 2 kolejkach znajduje się na ostatnim miejscu ligowej tabeli. 8. miejsce z pewnością jednak nie świadczy o potencjale ekipy Kamila Szumińskiego, ponieważ Orlico wylosowało wyjątkowo trudny terminarz, spotykając się w pierwszych 3 kolejkach z drużynami z miejsc 1-3 w poprzednim sezonie.

KS Elpak Konin – Gąsiory FC
01.10.2015, godz. 19:00 (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

Mecz wicelidera z 4. drużyną w tabeli to niewątpliwie szlagier 3. kolejki. Spotkanie zostanie rozegrane wyjątkowo dzień po ostatecznym terminie, ze względu na problemy z rezerwacją boiska (niezapowiedziany remont). KS Elpak Konin w 1. kolejce gładko ograł KS Orlico Konin. Na 2. serię spotkań zespół Piotra Musiała miał zaplanowany mecz ze Spartą Zdechłe Żółwie, do którego ostatecznie nie doszło (wycofanie się Sparty), tak więc piłkarze Elpaku w meczu z Gąsiorami FC wybiegną na boisko po raz drugi w tym sezonie. Gąsiory w pierwszym meczu rozbiły Iskrę Konin 18:1, jednak w 2. kolejce mocno spuściły z tonu, tylko remisując z KKS Chuwdu KKS. Dorobek punktowy ekipy Marcina Duryńskiego uzupełnia sierpniowa wygrana z FC Katy w meczu rozegranym awansem z 4. kolejki. W przypadku odpowiednio wysokiego zwycięstwa, przy jednoczesnej porażce KS Konin, obie ekipy mogą po tym spotkaniu zasiąść na fotelu lidera rozgrywek.

Iskra Konin – AKP Konin
27.09.2015, godz. 14:00. (Boisko przy Gimnazjum nr 7)

Spotkanie dwóch beniaminków 1 ligi, mających już za sobą wspólny mecz towarzyski, w którym zespół AKP Konin pokonał Iskrę Konin 4:3. Drużyny nie mierzyły się ze sobą w walce o punkty w 2 lidze, ponieważ Iskra Konin awansowała do 1 ligi po zakończeniu sezonu 2014/2015, natomiast AKP wywalczyło awans jako jedna z najaktywniejszych drużyn drugoligowych w bieżącym sezonie. Zespół Iskry otrzymał walkower w 1. kolejce ze Spartą Zdechłe Żółwie, która nie stawiła się na mecz oraz uległ wysoko Gąsiorom FC w meczu 2. kolejki rozegranym już w lipcu, tak więc spotkanie z AKP Konin było pierwszym meczem o punkty ekipy Rafała Pawlaka. Natomiast zespół Mateusza Nurkiewicza, od momentu pierwszego oficjalnego spotkania w konińskiej Lidze Nike Playarena, które miało miejsce 28 lipca 2015 roku, rozegrał już 14 meczów ligowych oraz towarzyskich, w których odniósł 6 zwycięstw i 8 porażek. Dla AKP przyszedł czas na pierwszy remis, który miał miejsce właśnie w spotkaniu z Iskrą Konin. Mecz rozegrany 27 września zakończył się bowiem podziałem punktów – 5:5.

FC Protezy – KKS Chuwdu KKS
20.09.2015, godz. 15:00 (Boisko przy Gimnazjum nr 6)

Pomimo iż zespół KKS Chuwdu KKS wycofał się z rozgrywek, zdążył rozegrać jeszcze mecz 3. kolejki z liderem konińskiej 1 ligi – FC Protezy. Rewelacja początku sezonu 2015/2016 – zespół Protez przystępował do tego meczu podbudowany zwycięstwem z KS Konin, natomiast ekipa KKS Chuwdu KKS przegrała mecz 2. kolejki z AKP Konin 6:7. Zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie w tym sezonie, występując jeszcze w 2 lidze. Obydwa mecze zakończyły się wysokimi zwycięstwami Protez (15:0 oraz 17:3). Nie inaczej było w potyczce na najwyższym szczeblu konińskich rozgrywek. W spotkaniu rozegranym 20 września FC Protezy pokonały KKS Chuwdu KKS 16:3, pieczętując decyzję kapitana Chuwdu o wycofaniu drużyny z rozgrywek.

W 3. kolejce pauzuje zespół FC Katy.