Zmiana na szkocki system rozgrywek

W konińskiej Lidze Nike Playarena każda drużyna mogła rozegrać do tej pory z tym samym zespołem tylko dwa mecze. Od dnia dzisiejszego ekipy uczestniczące w rozgrywkach będą mogły grać dwa razy więcej spotkań. Tą dosyć znaczącą zmianę systemu rozgrywek możemy nazwać zmianą na tzw. „system szkocki”.

Co to jest system szkocki?
System szkocki zakłada rozgrywanie w sezonie dwóch meczów na własnym boisku oraz dwóch spotkań wyjazdowych z danym przeciwnikiem. Jest to idealne rozwiązanie dla lig z mniejszą ilością zespołów, powodujące podwojenie spotkań oraz emocji z nimi związanych. Dzięki temu systemowi jedna porażka, a nawet dwie z danym rywalem nie wykluczy zdobycia mistrzowskiego tytułu w danym mieście.

Prosimy o nie umawianie 4 meczów od razu
Wszystkie drużyny z konińskiej Ligi Nike Playarena mogą od teraz rozgrywać po 4 mecze z jednym zespołem. Mimo to prosimy o nie umawianie się od razu na 4 spotkania z danym przeciwnikiem, tylko najpierw starać się rozegrać z każdym rywalem minimum jedno spotkanie. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której część ekip nie będzie potrafiło umówić się chociażby na jedno starcie.