KS Elpak Mistrzem Jesieni? – podsumowanie 8. kolejki

Przedostatnia odsłona 1 ligi rundy jesiennej w Koninie przyniosła dwie deklasacje oraz cenne zwycięstwo drużyny KS Elpak Konin. Czy to właśnie ona zostanie Mistrzem Jesieni konińskich rozgrywek?

Wyniki meczów 8. kolejki

Dwa mecze rozegrane w ramach 8. kolejki toczyły się do jednej bramki. Najpierw pograć drużynie Iskry nie dał Mistrz Konina, który tracąc zaledwie jedną bramkę, zaaplikował przeciwnikowi aż 23 trafienia, co jest jednym z najwyższych wyników w historii konińskich rozgrywek. Kolejny rozstrzał padł w starciu Gąsiorów FC z AKP Konin. Ci drudzy, osłabieni podziałem w drużynie (część zawodników odeszło do drużyny Dynamo Konin), zdołali strzelić zaledwie trzy bramki, a sami wyjęli piłkę z siatki 17 razy. Najważniejszym meczem kolejki było jednak starcie byłych mistrzów, czyli KS-u Konin z KS-em Elpak Konin, które rywalizują ze sobą o tytułu Mistrza Jesieni. Jak się okazało, dwoma trafieniami zwyciężyli zawodnicy niebieskich, utrzymując tym samym serię spotkań bez porażki i umacniając się na pozycji lidera. Dla KS-u Konin była to natomiast druga porażka w obecnym sezonie.

FC Katy 23:1 Iskra Konin
KS Elpak Konin 12:10 KS Konin
AKP Konin 3:17 Gąsiory FC
KKS Chuwdu KKS 0:3 KS Orlico Konin (wo.)
FC Protezy 3:0 Sparta Zdechłe Żółwie (wo.)
Najlepsza szóstka 8. kolejki

Bramka: Łukasz Kobielski (FC Katy, MVP, 1 wpuszczony).
Defensywa: Kamil Szczap (Gąsiory FC, MVP, 2 gole), Piotr Borkiewicz (FC Katy, 5 goli), Marcin Duryński (Gąsiory FC, 4 gole).
Ofensywa: Marcin Borowski (FC Katy, 8 goli), Piotr Świątkowski (Gąsiory FC, 4 gole).

*Przypominamy, że do najlepszej szóstki kolejki wybieramy najlepiej punktujących zawodników, tak więc największe szanse, aby się w niej znaleźć, namją „zawodnicy meczu” grający w drużynach, które wygrały swoje mecze. W przypadku uzyskania przez kilku graczy takiej samej liczby punktów, wybieramy strzelca większej liczby bramek. Jeśli również tutaj będzie remis, o wyższym miejsce w klasyfikacji decyduje całkowita liczba  punktów na koncie zawodnika. Co ważne, klasyfikowani mogą tylko zawodnicy z uzupełnionymi kartami profilowymi.
Klasyfikacja strzelców

Damian Tylak (KS Konin) – 29 bramki
Piotr Paczka (FC Protezy) – 23 bramki
Tomasz Łuczak (FC Protezy) – 14 bramek
Dawid Hossa (AKP Konin) – 12 bramek
Piotr Borkiewicz (FC Katy) – 12 bramek
Klasyfikacja najlepszych zawodników

Piotr Paczka (FC Protezy) – 32 pkt
Marcin Duryński (Gąsiory FC) – 24 pkt
Adam Werchlewski (KS Konin) – 22 pkt
Dawid Hossa (AKP Konin) – 22 pkt
Filip Jasiecki (FC Protezy) – 22 pkt
Kamil Szczap (Gąsiory FC) – 22 pkt
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy

Sebastian Pałucki (Gąsiory FC) – 22 pkt
Łukasz Kobielski (FC Katy) – 21 pkt
Daria Marciniak (AKP Konin) – 18 pkt
Maciej Nowicki (KS Konin) – 16 pkt
Kacper Sikorski (FC Protezy) – 13 pkt