KS Elpak zdobywcą V Pucharu Konina Minifootball

Na boisku szkolnym Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w sobotę 6 lipca rozegrany został finał V Pucharu Konina Minifootball. Było to zwieńczenie rywalizacji do której przystąpiły 24 drużyny które rywalizowały od marca 2019 r. W dniu finałowym rozegrane zostały dwa mecze, mecz o 3 miejsce: Pulowery Konin vs OSK Royal Team oraz mecz Finałowy: KS ELPAK Konin vs Zieloni Konin.

W meczu o 3 miejsce zdecydowanie lepsza okazała się drużyna Pulowery Konin która mimo iż pierwsza straciła bramkę ruszyła do ataku i rozbiła drużynę OSK Royal Team. Końcowy wynik Pulowery 10 – 1 OSK Royal Team, brąz dla popularnych „sweterków”.

Transmisja z meczu:
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=DB9y8PLp1xQ[/embedyt]

Mecz finałowy przyniósł ekstremalne warunki pogodowe, w trakcie finału przeszły dwie duże ulewy co znacząco zwiększyło tempo piłki na sztucznej murawie. Drużyna KS Elpak Konin mimo iż występowała w okrojonym składzie, po szybkich składnych akcjach szybko wyszli na prowadzenie i mogło się wydawać że będą kontrolować przebieg finału na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą (wynik 3-1). Druga połowa należała jednak do zawodników w zielonych koszulkach, którzy szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu na tablicy wyników. Przebieg drugiej połowy to wymiana ciosów który nie przyniósł zwycięzcy i tak po 70 minutach gry zawodnicy przystąpili resztkami sił do dogrywki. W drugiej połowy dogrywki Elpak strzelił bramkę która jak się później okazało  dała im końcowy sukces. Zieloni Konin 5-6 KS Elpak Konin

Transmisja z finału:
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=4bRNA3Mo2PA[/embedyt]

Po ostatnim gwizdku i odśpiewaniu piosenek radości przez zawodników Elpaku rozpoczęła się ceremonia zakończenia finału

Transmisja z wręczenia nagród:
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=gMM7HUi6Uvc[/embedyt]

Partnerami finału dodatkowo było ZSGE oraz Pizzeria Da Grasso Konin

Galeria zdjęć z finału: