KS Konin liderem – podsumowanie 7. kolejki

7. kolejka spotkań 1 ligi konińskiej przyniosła nam zaledwie dwa wyniki z boisk i kolejny walkower Iskry. Po niej na fotel lidera wskoczył KS Konin, a pierwsze punkty w tym sezonie zdobyło Orlico.

Wyniki meczów 7. kolejki

Długo zawodnicy KS Orlico Konin czekali na pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak się okazało, zdobyli je dopiero w spotkaniu 7. kolejki z drużyną FC Protezy, który zakończył się remisem 7:7. Co ciekawe, obie ekipy awansowały do 1 ligi w okresie powakacyjnym, a wynik ich starcia w 2 lidze z dnia 30 sierpnia również był remisowy – 7:7. Czyżby nad Orlico krążyła klątwa „siódemki”? Możliwe. FC Protezy zaliczają za to trzeci mecz z rzędu bez kompletu punktów, a dobrą formę ten zespół zgubił gdzieś na początku października. W najlepszych humorach po 7. serii spotkań jest KS Konin, który pokonując nieznacznie drużynę Gąsiorów, zasiadł na fotelu lidera i ma 3 punkty przewagi nad Elpakiem. Coraz słabiej błyska z kolei Iskierka, gdyż oddała ona kolejny mecz bez walki. Tym razem walkowerem spotkanie z nimi wygrał były mistrz Konina KS Elpak Konin.

FC Protezy 7:7 KS Orlico Konin
Gąsiory FC 3:5 KS Konin
AKP Konin 3:0 Sparta Zdechłe Żółwie (wo.)
FC Katy 3:0 KKS Chuwdu KKS (wo.)
KS Elpak Konin 3:0 Iskra Konin (wo.)
Najlepsza szóstka 7. kolejki

Bramka: Maciej Nowicki (KS Konin, 3 wpuszczone gole, MVP).
Defensywa: Filip Jasiecki (FC Protezy, 2 gole, MVP), Piotr Paczka (FC Protezy, 2 gole), Damian Tylak (KS Konin, 4 gole).
Ofensywa: Aleks Budziński (KS Orlico Konin, 3 gole, MVP), Adrian Fijałkowski (KS Konin, 1 gol).

*Przypominamy, że do najlepszej szóstki kolejki wybieramy najlepiej punktujących zawodników, tak więc największe szanse, aby się w niej znaleźć, namją „zawodnicy meczu” grający w drużynach, które wygrały swoje mecze. W przypadku uzyskania przez kilku graczy takiej samej liczby punktów, wybieramy strzelca większej liczby bramek. Jeśli również tutaj będzie remis, o wyższym miejsce w klasyfikacji decyduje całkowita liczba  punktów na koncie zawodnika. Co ważne, klasyfikowani mogą tylko zawodnicy z uzupełnionymi kartami profilowymi.
Klasyfikacja strzelców

Piotr Paczka (FC Protezy) – 23 bramki
Damian Tylak (KS Konin) – 23 bramki
Tomasz Łuczak (FC Protezy) – 14 bramek
Dawid Hossa (AKP Konin) – 11 bramek
Kamil Juśkiewicz (Gąsiory FC) – 9 bramek
Klasyfikacja najlepszych zawodników

Piotr Paczka (FC Protezy) – 32 pkt
Filip Jasiecki (FC Protezy) – 22 pkt
Adam Werchlewski (KS Konin) – 21 pkt
Marcin Duryński (Gąsiory FC) – 20 pkt
Kamil Paczka (FC Protezy) – 20 pkt
Norbert Naworski (FC Protezy) – 20 pkt
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy

Sebastian Pałucki (Gąsiory FC) – 18 pkt
Daria Marciniak (AKP Konin) – 18 pkt
Łukasz Kobielski (FC Katy) – 15 pkt
Maciej Nowicki (KS Konin) – 15 pkt
Kacper Sikorski (FC Protezy) – 13 pkt