Kto Mistrzem Jesieni? Nie ma zdecydowanego faworyta – podsumowanie 6. kolejki

6. kolejka rozgrywek konińskich jednoznacznie pokazała, że w Koninie nie ma zdecydowanego faworyta w wyścigu o tytuł Mistrza Jesieni. KS Elpak i KS Konin mają bowiem obecnie po 18 punktów, a tuż za ich plecami są aż trzy drużyny (FC Protezy, Gąsiory FC, FC Katy), które zgromadziły po 15 oczek. W teoretycznie najlepszej pozycji jest Elpak, który nie przegrał jeszcze spotkania, a do końca rundy zostały mu jeszcze trzy starcia, w tym z bezpośrednimi rywalami w walce o pozycję lidera, czyli z KS-em Konin oraz aktualnym mistrzem FC Katy. W najgorszej sytuacji jest KS Konin, któremu pozostało w obecnej rundzie już tylko jedno spotkanie do rozegrania.

Wyniki meczów 6. kolejki

Ani Elpak, ani KS Konin nie miały okazji pograć na konińskich orlikach w ramach 6. kolejki. KS Konin otrzymał walkowera za nie podjęcie wyzwania z terminarza przez Iskrę Konin, a KS Elpak Konin wraz z Gąsiorami FC zdobył komplet punktów bez gry ze względu na wycofanie się ich przeciwników z 1 ligi. Na całe szczęście nie zawiodły pozostałe starcia, w których zwycięstwa przypadały drużynom strzelającym tylko o jedną bramkę więcej od przeciwnika. W gronie zwycięzców znalazły się m.in. FC Katy, które pokonując 5:4 FC Protezy, dołączyły do grona drużyn z 15 punktami. Prawie dwa razy więcej bramek padło w meczu drużyn AKP i Orlico. AKP wygrało z drużyną Kamila Szumińskiego 9:8, notując tym samym drugie zwycięstwo w rozgrywkach 1 ligi. Dla Orlico było to niestety kolejne spotkanie zakończone w tym sezonie porażką.

FC Katy 5:4 FC Protezy
AKP Konin 9:8 KS Orlico Konin
KS Elpak Konin 3:0 KKS Chuwdu KKS (wo.)
Iskra Konin 0:3 KS Konin (wo.)
Gąsiory FC 3:0 Sparta Zdechłe Żółwie (wo.)
Najlepsza szóstka 6. kolejki

*Przypominamy, że do najlepszej szóstki kolejki wybieramy najlepiej punktujących zawodników, tak więc największe szanse, aby się w niej znaleźć, namją „zawodnicy meczu” grający w drużynach, które wygrały swoje mecze. W przypadku uzyskania przez kilku graczy takiej samej liczby punktów, wybieramy strzelca większej liczby bramek. Jeśli również tutaj będzie remis, o wyższym miejsce w klasyfikacji decyduje całkowita liczba  punktów na koncie zawodnika. Co ważne, klasyfikowani mogą tylko zawodnicy z uzupełnionymi kartami profilowymi.

Bramka: Łukasz Kobielski (FC KATY). Defensywa: Piotr Borkiewicz (FC Katy, 2 gole, MVP), Marcin Borowski (FC Katy, 2 gole), Dawid Hossa (AKP Konin, 3 gole, MVP). Ofensywa: Artur Marciniak (AKP Konin, 2 gole), Mateusz Nurkiewicz (AKP Konin, 1 gol).

Klasyfikacja strzelców

Piotr Paczka (FC Protezy) – 21 bramek
Damian Tylak (KS Konin) – 18 bramek
Tomasz Łuczak (FC Protezy) – 14 bramek
Dawid Hossa (AKP Konin) – 10 bramek
Kamil Juśkiewicz (Gąsiory FC) – 9 bramek
Klasyfikacja najlepszych zawodników

Piotr Paczka (FC Protezy) – 30 pkt
Marcin Duryński (Gąsiory FC) – 20 pkt
Filip Jasiecki (FC Protezy) – 18 pkt
Kamil Paczka (FC Protezy) – 18 pkt
Norbert Naworski (FC Protezy) – 18 pkt
Mateusz Nurkiewicz (AKP Konin) – 18 pkt
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy

Sebastian Pałucki (Gąsiory FC) – 18 pkt
Daria Marciniak (AKP Konin) – 18 pkt
Łukasz Kobielski (FC Katy) – 15 pkt
Kacper Sikorski (FC Protezy) – 13 pkt
Maciej Nowicki (KS Konin) – 11 pkt