Kto zostanie królem strzelców 1 ligi?

Od ostatniego notowania padło parę wysokich wyników w lidze co wpłynęło na rankingi zawodników. Niestety nie wszystkie spotkania do 17 kolejki zostały rozegrane dodatkowo liga zagrała prawie cała 18 kolejkę a dwie drużyny zagrały już 19 serie. Przed długim weekendem gdzie drużyny będą odrabiać zaległości sprawdzamy jak wyglądają tabele statystyczne zawodników.
Mam nadzieje że drużyny ustabilizują formę i regularność wychodzenia do kolejnych ligowych starć i na kolejny ranking nie pozwolę wam czekać do końca Maja. Do dnia dzisiejszego w rozgrywkach pierwszej ligi zagrało 317 zawodników którzy łącznie strzelili 1730 goli co daje średnio 5,5 na zawodnika.


Wyklarowała się czwórka zawodników którzy okupują swoje pozycje i dokładają kolejne trafienia do już pokaźnego worka bramek. Wysokim awansem wyróżnił się Wiktor Kasprzak (FC Potęgi) który w ostatnim spotkaniu ligowym trafił aż 14 razy do siatki przeciwnika, czy to rekord? Skróconą tabele zamykamy na 18 trafieniach w 17/18 kolejkach.


Nie może dziwić takie zestawienie tabeli najbardziej bramko szczelni zawodnicy często są nagradzani tytułem zawodnika meczu. Zostało niewiele spotkań do rozegrania, czy liderzy utrzymają swoje pozycje? Czołówka zbliżyła się na różnice 3 tytułów.


Podobnie jak w klasyfikacji strzelców liderem Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN), drugi Filip Jasiecki (Dynamo Konin) kolejne dwa miejsca również zajmują zawodnicy Dynama z dorobkiem 62 pkt. Do grona wyróżnionych najwyższy awans zaliczył Patryk Kąpielski (Zieloni Konin) obecnie 23 lokata poprzednio 32. Stawkę zamykają zawodnicy którzy uzbierali 44 pkt.


Dzięki rutynie występowania w swoich drużynach i mimo ostatnich walkowerów, najlepiej punktującymi bramkarzami są Robert Lewandowski (KS KONIN) 47 pkt i Daniel Kubiak (KS ELPAK KONIN) 45 pkt,  a na trzeciej pozycji Eryk Adamiuk (Dynamo Konin) 40 pkt i Radosław Bartycha (F Buty) 40 pkt.