Liderów trzech – podsumowanie 4. kolejki

4. kolejka 1 ligi konińskiej za nami. Wysokie zwycięstwa zanotowały w niej KS ELPAK KONIN oraz zespół FC Protezy. Na szczycie tabeli znajdują się natomiast obecnie aż trzy ekipy, które zgromadziły 15 punktów. Liderem są FC Protezy, którzy mają najlepszy bilans bramkowy, drugie miejsce zajmuje KS ELPAK KONIN, a najniższy stopień podium przypada drużynie KS KONIN.

Wyniki meczów 4. kolejki

FC KATY mecz z 4. kolejki zagrali już 29 sierpnia, ulegając niespodziewanie drużynie Gąsiorów FC 4:9. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się cała drużyna beniaminka, co zaowocowało wyborem aż trzech zawodników Gąsiorów FC do najlepszej szóstki kolejki. Były mistrz Konina, czyli Elpak, pewnie pokonał natomiast drużynę prowadzoną przez Mateusza Nurkiewicza, wygrywając aż 14:2. Jeszcze więcej bramek strzelili zawodnicy FC Protez, aplikując aż 19 goli Iskrze Konin. Co ciekawe, Protezy w meczu z Iskrą straciły 5 bramek, czyli najwięcej w tym sezonie. Czy to oznacza, że ich defensywa słabnie? Jeśli chodzi o dwa ostatnie spotkania 4. kolejki, to KS KONIN oraz KS Orlico Konin wygrały je walkowerami ze względu na wycofanie się ich przeciwników z 1 ligi.

FC Katy 4 – 9 Gąsiory FC
KS Elpak Konin 14 – 2 AKP Konin
Iskra Konin 5 – 19 FC Protezy
KKS Chuwdu KKS 0 – 3 KS Konin (wo.)
Sparta Zdechłe Żółwie 0 – 3 KS Orlico Konin (wo.)
Najlepsza szóstka 4. kolejki

*Przypominamy, że do najlepszej szóstki kolejki wybieramy najlepiej punktujących zawodników, tak więc największe szanse, aby się w niej znaleźć, mają „zawodnicy meczu” grający w drużynach, które wygrały swoje mecze. W przypadku uzyskania przez kilku graczy takiej samej liczby punktów, wybieramy strzelca większej liczby bramek. Jeśli również tutaj będzie remis, o wyższym miejsce w klasyfikacji decyduje całkowita liczba  punktów na koncie zawodnika. Co ważne, klasyfikowani mogą tylko zawodnicy z uzupełnionymi kartami profilowymi.

Tytuł najlepszego bramkarza 4. kolejki przypadł Sebastianowi Pałuckiemu, który w starciu z Mistrzem Konina tylko 4 razy wyjmował piłkę z siatki. W defensywie wyróżnił się Marcin Duryński, który otrzymał tytuł MVP meczu z Katami, a na stałe w rankingu zadomowił się obrońca Piotr Paczka. Tym razem strzelił on 9 bramek i otrzymał miano najlepszego gracza spotkania. Stawkę defensywy uzupełnił Adam Andrzejczyk z Elpaku, który został wybrany MVP spotkania z AKP. Najlepszy duet ofensywny  4. kolejki to Tomasz Łuczak (Protezy, 5 goli) oraz Tobiasz Ambroży (Gąsiory, 3 gole).

Klasyfikacja strzelców

Piotr Paczka – 20
Damian Tylak – 14
Tomasz Łuczak – 14
Adam Wawrzyniak – 6
Dawid Hossa – 6
Kamil Juśkiewicz – 6
Klasyfikacja najlepszych zawodników

Piotr Paczka – 24
Filip Jasiecki – 16
Kamil Paczka – 16
Kamil Sakowski – 16
Mateusz Kropidłowski – 16
Norbert Naworski – 16
Tomek Łuczak – 16
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy

Kacper Sikorski – 12
Sebastian Pałucki – 11
Daria Marciniak – 11
Robert Lewandowski – 9
Łukasz Kobielski – 7