Liderzy utrzymali swoje pozycje – statystyki zawodników po 17 kolejkach

Od ostatniego notowania rankingów najlepszych zawodników w Koninie niewiele się zmieniło. Przed nami jednak majówka, po której z pewnością nastąpi typowy wysyp spotkań, a co za tym idzie, pojawią się roszady w poszczególnych klasyfikacjach.

W klasyfikacji strzelców czterech zawodników obroniło swoje lokaty, 11 zawodników awansowało, a 15 zanotowało spadek. W gronie najskuteczniejszych witamy Dawida Studzińskiego (KS ELPAK KONIN).

W rankingu na MVP rozgrywek grupa pościgowa goni liderów, lecz pierwsza trójka nadal pozostaje bez zmian. Do grona najbardziej utytułowanych awansowali Daniel Kubiak (KS ELPAK KONIN) i Paweł Figurski (AKP KONIN), 4 zawodników odnotowało spadek, a jedynym awansem może cieszyć się Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN). Oprócz liderów pozycje obronili również Adam Werchlewski (KS KONIN) i Daniel Kubiak (KS ELPAK KONIN).

Podobnie jak w innych zestawieniach, czołówka najlepszych zawodników się nie zmieniła. Zanotowaliśmy w tym rankingu aż 7 utrzymań pozycji, 10 awansów oraz 13 spadków. W gronie najlepszych zawodników mamy za to Dawida Duryńskiego (GĄSIORY FC), Michała Zajączkowskiego (KS KONIN) i Sebastiana Laskowskiego (KS KONIN).

Jak się okazuje, każdy bramkarz zagrał jakiś mecz od ostatniego notowania. Spowodowało to, że każdy obronił swoją pozycję. W rankingu golkiperów jeszcze nic nie jest jednak przesądzone. Jego ostateczny układ zależeć bowiem będzie od aktywności poszczególnych drużyn.