Łódź kontra Konin, czyli pierwszy taki mecz w Koninie!

Ostatni mecz pomiędzy łódzką a konińską drużyną odbył się bodajże 25 lutego 2015 roku i był to sparing w okresie przygotowawczym pomiędzy Górnikiem Konin a Widzewem Łódź, zakończony wynikiem 3:0 dla RTS-u. Co prawda tamto spotkanie towarzyskie nie miało nic wspólnego z Ligą Nike Playarena, jednak wspominamy o nim dlatego, że w naszym mieście dojdzie już w najbliższą niedzielę po raz pierwszy w historii do podobnego starcia w ramach naszych rozgrywek. Do Konina przyjedzie bowiem ekipa Cannabinhos Stare Polesie Łódź, którą podejmie Dynamo Konin. Oba teamy grają na co dzień w łódzkiej i konińskiej Lidze Nike Playarena.

Drużyna Cannabinhos Stare Polesie, której kapitanem jest Konrad Kamiński, gra obecnie w łódzkiej 2 lidze (Grupie B) i plasuje się w niej na ósmym miejscu w tabeli. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Marcin Iwan, który ma na swoim koncie ponad 200 strzelonych bramek. Ekipa z Konina istnieje z kolei od 14 listopada 2015 roku, a jej założycielem i kapitanem jest Ambsador Playaren Mateusz Nurkiewicz. Dynamo jest aktualnie czwartą siłą konińskiej 2 ligi, ale prawdopodobnie już od przyszlego tygodnia będzie grała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warto zaznaczyć, iż bramki tego zespołu strzeże piękna i jednocześnie bardzo skuteczna Daria Marciniak – utalentowana 19-letnia bramkarka, która była zawodniczką UKS-u Delfin Ślesin. Przez wiele osób jest ona uznawana jest za jedną z najlepszych bramkarek w konińskiej Lidze Nike Playarena.

Mecz łódzkich zawodników z konińskimi graczami odbędzie się w najbliższą niedzielę (21 lutego) o godz. 14:00 na Orliku Gimnazjum nr 6 przy ul. Bydgoskiej 2a. Spotkanie trwać będzie 2×45 minut i najprawdopodobniej posędziuje je jeden z Ambasadorów Playarena. Cannabinhos będzie grać w białych koszulkach, natomiast Dynamo w niebieskich. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.