Mamy nowego lidera klasyfikacji strzelców – statystyki zawodników

Wraz z upływem ostatnich tygodni, nastąpiło wiele zawirowań w rankingach najlepszych zawodników w Koninie. Najistotniejszą jest zmiana lidera strzelców w 1 lidze. Wśród bramkarzy mamy małe zamieszanie, natomiast jeśli chodzi o klasyfikację MVP i zawodnika sezonu na pierwszych pozycjach nic się nie zmieniło.

W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców mamy nowego lidera, który obejmuje prowadzenie z 13-bramkowym zapasem. Trzech zawodników obroniło swoje pozycje, a 15 osób spadło w rankingu. W gronie najskuteczniejszych witamy Dawida Głowackiego (KS KONIN), Kamila Szczapa (GĄSIORY FC) oraz Krystiana Wilińskiego (Dynamo Quatro Konin), który wskoczył do czołówki z 166. pozycji i Karol Zając (Dynamo Quatro Konin), który wcześniej zajmował 164. lokatę.

Pierwsza dwójka prowadząca wydaje się być poza zasięgiem wszystkich, jednak drużynom zostało jeszcze parę spotkań do rozegrania i wszystko się może zdarzyć. W porównaniu do ostatniego notowania mamy 2 utrzymania, 4 awanse oraz 4 spadki. W pierwszej dziesiątce po raz pierwszy w tym sezonie witamy Łukasza Kobielskiego (FC KATY).

Czołówka rankingu coraz bardziej przypomina skład drużyny KS Elpak Konin, a składa się na to pasmo zwycięstw, jakie odnotowuje ekipa niebieskich. Podobnie jak w innych zestawieniach, czołówka się nie zmieniła. Notujemy tu aż 8 utrzymań pozycji, 12 awansów oraz 10 spadków. W gronie najlepszych zawodników witamy Dawida Wiśniewskiego (FC KATY), Adama Anteckiego (FC KATY) i Mariusza Masłowskiego (GĄSIORY FC).

Sytuacja w rankingu na najlepiej punktującego bramkarza nabiera rumieńców. Lider pewnie dzierży fotel, jednak za jego plecami mamy sporo awansów. Łukasza Kobielskiego goni Mateusz Nurkiewicz (Dynamo Quatro Konin) i Sebastian Pałucki (GĄSIORY FC). Łącznie mamy 2 utrzymania pozycji, 3 awanse i 5 spadków.