Michał zapalonym E-Sportowcem

Kolejnym moim rozmówcą jest nominowany przez Pawła jego kolega z drużyny Pulowerów, Michał Biczysko. Jest w naszych rozgrywkach od sezonu 16/17 roku, w wolnej chwili rozgrywa również pojedynki w zyskującym coraz szerszą publikę E-Sporcie. Jako zawodnik Pulowerów, na tą chwilę szczególnie wyczekuje pojedynków z WLKW oraz ZTR Boys, w pamięci zapadły mu mecze w których prowadząc przegrywali w końcówce spotkania. Do kolejnego wywiadu Michał nominuje Pawła z drużyny ZTR Boys.

Łukasz: Witaj, od kiedy uczestniczysz w rozgrywkach piłki 6 osobowej w Koninie? Powiedz skąd dowiedziałeś się o naszej lidze?

Michał: Uczestniczę w rozgrywkach od 2017 roku. Do udziału zaprosił mnie nasz super strzelec – Paweł.

Ł: Powiedz dlaczego warto grać w rozgrywkach MiniFootball Konin?

M:  Przede wszystkim dla rywalizacji i adrenaliny! Rozgrywki pozwalają oderwać się od codzienności, jest to też dodatkowy czas na spotkanie z kumplami – niespełnionymi piłkarzami 😉

Ł: Jak oceniasz tegoroczny poziom organizacyjny rozgrywek MiniFootball Konin?

M:  Poziom organizacyjny stoi na wysokim poziomie. Statystyki, ciekawostki, protokoły – wszystko na bieżąco. Chwalimy sobie również pakiet startowy – piłka meczowa robi różnicę. Czuć, że organizatorzy żyją rozgrywkami, oby tak dalej…

Ł: Wielu zawodników uważa że powinniśmy przejść na stały terminarz weekendowy z obsadą sędziów co o tym sądzisz?

M: Pulowery nie są drużyną weekendową. Preferujemy mecze w tygodniu, rezerwując weekendy dla rodziny. Zdarzało nam się rozgrywać mecze w sobotę czy niedzielę ale, to była rzadkość. Sędziowie? TAK! Problem z ich dostępnością w weekend. Stały terminarz z pewnością byłby dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli organizator zapewniłby dostępność boiska. Mecze np. tylko we wtorek, albo system wtorek-piątek, poniedziałek-czwartek etc. Uważam również, że czas na rozegranie kolejki nie powinien przekraczać 7 dni.

Ł: Czy po za piłką nożną uprawiasz jeszcze jakieś inne sporty? Jeśli tak to jakie?

M: W wolnej chwili e-sport 🙂

Ł: W Koninie były organizowane przez MOSiR Konin Mistrzostwa SUPER GAME w e-sporcie, miałeś okazję sprawdzić swoje umiejętności?

M: Niestety nie słyszałem o takich zawodach. Choć lata temu, gdy E-sport nie był jeszcze modny, z powodzeniem rywalizowałem w różnych turniejach. Aktualnie esport wyłącznie dla przyjemności („Battlefield, Fifa, Call of Duty”)

Ł: Czy jest jakiś przeciwnik/drużyna z którą mecze motywują cię najbardziej?

M: Jestem pulowerem, motywację mam we krwi. Z pewnością mecze z ZTR, a teraz drużyną WLKW są dla mnie szczególnie ważne.

Ł: Kto według ciebie zostanie mistrzem 1/2 ligi w rozgrywkach MiniFootball Konin ?

M: Pulowery! Choć szyki może nam pokrzyżować Elpak – to wybitnie nietuzinkowa i doświadczona ekipa. 2 liga? Należy zdecydowanie do Team Reiss.

Ł: Czy jakiś mecz w rozgrywkach zapadł Ci szczególnie w pamięć ??

M:  Dwa mecze. Ćwierćfinałowy pojedynek z Reissem, do dziś nie możemy uwierzyć, że przegraliśmy wygrany mecz. Drugi, to zeszłoroczna ligowa potyczka z KS Konin, na 8 minut przed końcem prowadziliśmy 5:2 by przegrać 7:5. Bramka na 7:5 padła bodajże w 2 lub 3 minucie doliczonego czasu gry.

Ł: Z jakiej części miasta bądź, z jakiej miejscowości pochodzi wasza drużyna??

M: Konin i okolice.

Ł: Czy ambasadorzy dobrze spisują się w swojej roli?

M: Tak. Wszystko na czas. Nie przeszkadzają a gdy trzeba, pomogą.

Ł: Podpowiedz z kim powinniśmy przeprowadzić równie ciekawy wywiad? Kogo nominujesz?

M:  Ciekawie byłoby z całą drużyną jurnych Pulowerów ale ile można o nich czytać… Nominuję Pawła Bryzgalskiego z ZTR Boys.

Ł: Dziękuję za poświęcony czas. Chciałbyś coś dodać od siebie na zakończenie Naszej rozmowy?

M: Rozwijajcie projekt w takim tempie jak dotychczas!

Statystyki zawodnika

Sezon Gole PKT MVP Mecz
Sezon 2018/2019 0 19 0 6
Sezon 2017/2018 0 54 0 20
Sezon 2016/2017 0 20 0 8
Suma 0 93 0 34

więcej wywiadów z sezonu 2018/2019 znajdziecie tutaj