Mistrz kontra wicelider i spotkanie na „szczycie” – zapowiedź 6. kolejki

Czas płynie nieubłaganie. Dopiero co minął termin na rozegranie meczów 5. kolejki, a już czas na spotkania 6. serii spotkań w konińskiej Lidze Nike Playarena, które muszą zostać rozegrane do 30 października. Jakie starcia czekają nas w przeciągu dwóch najbliższych tygodni?

FC Katy – FC Protezy

Spotkanie tych drużyn będzie na pewno najciekawszym starciem 6. kolejki. Zwycięstwo Mistrzów Konina zbliży ich do grupy drużyn prowadzących w tabeli, w tym również do kolejkowego rywala, czyli drużyny Protez. Obecny wicelider rozgrywek, pokonując FC Katy, zrówna się natomiast punktowo z liderem Elpakiem, któremu uległ w poprzedniej kolejce i zwiększy przewagę nad resztą stawki w wyścigu po tytuł Mistrza Jesieni. Wynik spotkania dużo zmieni w ligowej klasyfikacji, ale o tym, kto wygra, przekonamy się dopiero za kilka bądź kilkanaście dni.

Iskra Konin – KS Konin

Łatwo wskazać faworyta tego pojedynku, gdyż drużyna KS Konin, prowadzona obecnie przez Dawida Głowackiego, jest zespołem zdecydowanie bardziej utytułowanym oraz doświadczonym na konińskich orlikach. Warto dodać, że będzie to również pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami w historii. Czy Iskra Konin jest z góry skazana na porażkę? Jak mawia stare piłkarskie porzekadło, póki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

AKP Konin – KS Orlico Konin

Spotkanie na szczycie? Bardziej chyba na dnie tabeli konińskiej 1 ligi. Będzie to drugie starcie w historii obu drużyn, ale pierwsze w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej. Poprzedni mecz, rozgrywany 25 sierpnia, zakończył się wynikiem 12:9 na korzyść Orlico, które teraz stoi przed szansą przerwania serii 4 porażek z rzędu. AKP będzie chciało natomiast zrehabilitować się za dwie ostatnie porażki – z FC Katy (2:5) oraz z Elpakiem (2:14), więc bez wątpienia będzie to spotkanie na najwyższym piłkarskim poziomie. Paradoksalnie jednak przegrana drużyna zajmie ostatnią pozycję w tabeli.

KS Elpak Konin 3:0 KKS Chuwdu KKS (wo.)
Gąsiory FC 3:0 Sparta Zdechłe Żółwie (wo.)

W 6. kolejce pauzują aktualny lider rozgrywek KS Elpak Konin oraz czwarta drużyna ekstraklasy Gąsiory FC. Obie ekipy zgarną po trzy punkty bez wychodzenia na boisko, gdyż otrzymają walkowery za mecze z KKS Chuwdu KKS i Spartą Zdechłe Żółwie.