Mistrzostwa debiutantów?

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne mistrzostwa w których rywalizować będą konińskie drużyny. Tym razem gramy w Pruszkowie na obiektach sportowego Centrum Kultury i Sportu. W reprezentacji Konina mamy drużyny które pierwszy raz debiutują na takiej imprezie oraz “wyjadaczy” mistrzostw. Drużyny ZTR Boys oraz KS Konin zrezygnowały z możliwości uczestnictwa w turnieju więc kolejne przepustki przeskakiwały na inne drużyny. Jako rozgrywki otrzymaliśmy jedną przepustkę w fazie Wintertoto i ta została przyznana drużynie Finezji Team – jako dodatkowa nagroda za zwycięstwo w turnieju organizowanym na rzecz WOŚP. (Drużyna występowała pod nazwą Piotrkowice).

Porachunki? zdecydowanie liczymy na spotkanie się z drużyną Wrong Side F.C. Szczecin która zepsuła nam humory 16 lipca 2017 najpierw pokonując Dynamo a następnie eliminując Elpak z II rundy turnieju.

Sześć przepustek jakie otrzymał Konin to wielkie wyróżnienie dla zawodników którzy mają szansę rywalizować z innymi miastami, ale i ogrom zasługi dla ambasadorów którzy prowadzą rozgrywki plasujące się na 1 miejscu pod względem organizacji.

O wcześniejszym naszym udziale i ilości przepustek na mistrzostwa pisaliśmy: Szósty sezon na celującą ocenę!

W turnieju 8 lipca reprezentować nas będą:
KS ELPAK KONIN
– Konin na turniejach występował pięciokrotnie z czego cztery turnieje odbywały się z udziałem Elpaku! Dla niebieskich będzie to szósty turniej, w ubiegłorocznych zmaganiach byli o krok od awansu, w II rundzie odpadli przegrywając 1:2 z Wrong Side F.C. Szczecin. Największy sukces odnotowali w 2014 roku gdzie z turnieju rozgrywanego w Gryfinie awansowali do Mistrzostw Polski które rozgrywaliśmy na stadionie Polini Warszawa jednak okrojona kadra nie sprostała wyzwaniu. Kiedy jak nie teraz? Doświadczony skład, zgrany od wielu lat w końcu nawiąże do tradycji i wywalczy kolejny awans?


Gąsiory FC 
– Turniejowi pechowcy myślę że można tak ocenić udział Gąsiorów w turniejach. Dwukrotnie reprezentowali nas i za każdym razem zajęli 3 miejsce w grupie ocierając się o awans do kolejnej rundy. Do trzech razy sztuka! A jak! Liczymy że trzeci udział Gąsiorów zakończy się awansem minimum do I rundy turnieju.


Dynamo Konin
– Dla Mistrzów Konina będzie to drugi turniej. W poprzednim rewelacyjnie wyszli z grupy B zdobywając 10 pkt (3 zwycięstwa, 1 remis, bilans +12) by zatrzymać się nieoczekiwanie na I rundzie ulegając 2:3 Wrong Side F.C. Szczecin. Zwycięstwo nad drużyną ze Szczecina dało by nam Konińskie starcie w II rundzie i pewny awans jednej drużyny na turniej finałowy.


PNZ Konin 
– Beniaminek a zarazem piąta ekipa pierwszej ligi. Drużyna która zadebiutuje na mistrzostwach jednak debiuty to ich specjalność i na taką podstawę liczymy!

 


Finezja Team
– trzecioligowa ekipa która przebojem wdziera się do pierwszoligowej rywalizacji, dodatkowo Finezja została wyróżniona przepustką za zwycięstwo w turnieju WOŚP. Zwycięstwo w charytatywnym turnieju i mistrzostwo 3 ligi skłoniło ambasadorów by awansować team do najwyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna udowodniła że radzi sobie w turniejach więc liczymy na dobry występ Finezji w Pruszkowie, i awans do turnieju finałowego.


W turnieju 14 lipca reprezentować nas będą:
Zieloni Konin 
– siódma drużyna pierwszej ligi, pierwszy raz będzie miała okazję rywalizować na turnieju mistrzostw. Drużyna na własną prośbę zmieniła datę turnieju zamieniając się z zespołem Rangres Łódź.

 

Cała historia mistrzostw z udziałem Konińskich drużyn znajduje się na stronie.