Mistrzowie nie dali rady. Hit dla KS Konin – podsumowanie 13. kolejki

Za nami 13. kolejka konińskiej 1 ligi. Zakończona seria spotkań przyniosła nam dwa rozegrane mecze i aż 3 walkowery. Ponadto, w minionym tygodniu odbyło się też jedno zaległe starcie z 11. kolejki. W hicie tygodnia lepszy od aktualnych mistrzów Konina okazał się zespół KS Konin.

Spotkania rozegrane w ramach 13. kolejki:
KS KONIN – FC KATY 7:3

Spotkanie tych ekip było zdecydowanie meczem tygodnia w konińskich rozgrywkach. Były mistrz kontra aktualny mistrz to zawsze spotkanie elektryzujące sympatyków drużyn oraz caych rozgrywek. Po raz drugi w sezonie górą okazała się jednak ekipa biało-czerwonych, która zanotowała tym samym piąte kolejne zwycięstwo i umocniła się na fotelu lidera. Przegrywając, Katy znacznie zmniejszyły z kolei swoje szanse na obronę tytułu mistrzowskiego.

Gąsiory FC – KS ELPAK KONIN 5:12

Drużyna Gąsiorów, po połączeniu sił z Protezami, nie miała, kiedy się zgrać, bo już czekał na nich rywal z najwyższej półki. Na spotkanie z Elpakiem chłopaki wychodzili mocno wzmocnieni kadrowo, jednak to nie pomogło i drużyna niebieskich odniosła 20. zwycięstwo z rzędu.

Dynamo KONIN – Iskra Konin 3:0

Spotkanie zakończone walkowerem.
KS ORLICO KONIN – AKP Konin 0:3

Spotkanie zakończone walkowerem.
Warta 2015 Konin – FC Protezy 3:0

Spotkanie zakończone walkowerem.

Zaległe spotkanie 11. kolejki:
AKP Konin – Dynamo Konin 7:5

W spotkaniu, w którym zmierzyły się dwie drużyny jeszcze niedawno stanowiące jedność, odbyło się 19 marca. Górą okazali się w nim bardziej doświadczeni zawodnicy AKP, dla których był to czwarty wygrany mecz z rzędu (wliczając sparing z Wartą).