Najciekawsze Działania Godne Uwagi wybrane!

20 listopada w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Konkursu Działania Godne Uwagi na najciekawsze inicjatywy zrealizowane przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

Gala podsumowująca konkurs była doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania najlepszych działań z Wielkopolski, ale także do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących codzienności fundacji i stowarzyszeń – mówi Justyna Schaefer-Kurkowiak ze Stowarzyszenia Centrum PISOP, współorganizatorka konkursu.

Zakres inicjatyw był bardzo szeroki – musiały się one wpisywać jedną z kategorii: „Społeczeństwo”, „Kultura”, „Sport”, „Edukacja-Rozwój-Przedsiębiorczość” oraz „Zdrowie i Ekologia”. Z nadesłanych do udziału w Konkursie 127 zgłoszeń Kapituła wybrała w każdym subregionie laureatów oraz wyróżnione inicjatywy.

Laureatami Konkursu zostali:

– W subregionie pilskim Stowarzyszenie Osób PO Endoprotezoplastyce Biodra Bioderko – „Piękni Niepełnosprawni” oraz Projekt KOSTKA z inicjatywą Festiwalu Młodzieżowego „KOSTKA”.

– W subregionie poznańskim grupa nieformalna Jadłodzielnia Mosina – „Jadłodzielnia/Książkodzielnia/Torby bumerangi” oraz Śremskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „TRÓJKA” – „Ogród RAJ – KA”.

– W subregionie kaliskim Koło Gospodyń Wiejskich w Gminie Żerków – „Lokalne Centra Wolontariatu w Gminie Żerków” oraz Zespół Śpiewaczy „Cekowianki” z inicjatywą „Wesele Cekowskie”.

– W subregionie konińskim „Fuksjowa Lady” Werionika Ceglarek i Wioletta Jamróz z inicjatywą społeczną „Fuksjowa Lady” oraz Fundacja Podaj Dalej – „Wypracowanie jak najkrótszej drogi od niepełnosprawności do niezależności! Stworzenie mobilnego punktu konsultacyjnego Doradców Pierwszego Kontaktu dla osób z nabytą niepełnosprawnością ruchową.”

– W subregionie leszczyńskim Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” – „Ogród Rekreacyjno-Sensoryczny w Chumiętkach, Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” – „Dbaj o swoje zdrowie i nieć nadzieję innym” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Homini” w Międzychodzie z inicjatywą „Aplikacja komunikacyjna „SOS homini”.

– W Poznaniu Stowarzyszenie Schron Kultury Europa – „Mural na 5”, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich – „Twoja obecność pomaga mi żyć” oraz Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO – „Zwierzaki prawdziwymi przyjaciółmi seniora”.

Swoją nagrodę mogli też przyznać Internauci. Głosując na portalu społecznościowym na Facebooku Wielkopolanie mogli oddawać swoje głosy na ich zdaniem najciekawsze inicjatywy – komentuje Justyna Schaefer-Kurkowiak.

Ostatecznie Nagroda Internautów trafiła do: Kalisia Nordic Team za projekt „Wiara z kijami” (651 głosów) jako inicjatywa z Wielkopolski oraz do Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Druga Era” za inicjatywę „Festiwal Fantastyki Pyrkon 2019” (1402 głosy) w mieście Poznaniu.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Dodatkowo każde zgłoszone działanie będzie opisane w publikacji „Działania Godne Uwagi” dystrybuowanej wśród jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

Zdjęcia z Gali Konkursu Działań Godnych Uwagi znajdują się pod adresem: https://www.facebook.com/pg/centrumpisop/photos/?tab=album&album_id=3427892923918348

 

zaświadczenie Działania Godne Uwagi
zaświadczenie