Najlepsi zawodnicy w Koninie po 13 kolejkach

Jak dwie kolejki wpłynęły na rankingi najlepszych zawodników konińskiej 1 ligi? Zbyt wiele się nie zmieniło, ale nie da się ukryć, że w niektórych klasyfikacjach miały miejsce spadki bądź wzloty. Mając w pamięci ostatnie zestawienia zmieniamy trochę zasady, jeśli chodzi o ich publikowanie. Teraz będziemy prezentować rankingi 30 najlepszych zawodników i strzelców, a klasyfikacje MVP i bramkarzy zmniejszymy do 10 graczy.

Najlepszy strzelec

Po 13 kolejkach na fotelu lidera umacnił się Damian Tylak, który dołożył do swojego dorobku 4 trafienia. Niezmiennie za jego plecami jest Piotr Paczka z dorobkiem 39 trafień. Na najniższym stopniu podium mamy Piotra Borkiewicza (FC KATY) z 25 trafieniami. Siedmiu zawodników utrzymało swoje lokaty, ośmiu wskoczyło wyżej, a 15 zanotowało spadek. Do grona 30 najskuteczniejszych wskoczyli Tomasz Mili (AKP KONIN) i Konrad Matusiak (KS ELPAK KONIN).

MVP

Pierwsza piątka zawodników z największą liczbą tytułów MVP nie zmieniła się od poprzedniego notowania. Po 13 kolejkach najwięcej tytułów zawodnika meczu na swoim koncie ma nadal Piotr Paczka (GĄSIORY FC), który otrzymał do tej pory 9 wyróżnień. Za jego plecami z 7 tytułami znajduje się Marcin Duryński (GĄSIORY FC), a na trzecim miejscu znajdują się ex aequo Dawid Hossa (AKP KONIN) i Piotr Borkiewicz (FC KATY). Do pierwszej dziesiątki awansował Łukasz Kobielski (FC KATY).

Najlepszy zawodnik

Pierwsza trójka najlepszych zawodników okupowana jest przez graczy Gąsiorów FC, czyli Piotra Paczkę, Marcina Duryńskiego, Filipa Jasieckiego. Tuż za ich plecami mamy trzech najaktywniejszych zawodników KS KONIN – Adama Werchlewskiego, Damiana Tylaka i Dawida Głowackiego. Kolejna trójka to zawodnicy drużyny FC KATY – Marcin Borowski, Bartek Borkiewicz i Piotr Borkiewicz. W tej klasyfikacji mamy 4 utrzymania, 13 spadków i 13 awansów. Do grona najaktywniejszej 30 awansował Piotr Musiał (KS ELPAK KONIN).

Najlepszy bramkarz

Na pozycję lidera w zestawieniu bramkarzy awansował Łukasz Kobielski (FC KATY), który po meczu z KS KONIN dopisał do swojego konta 4 punkty. O jedno oczko wyprzedza on drugiego Sebastiana Pałuckiego (GĄSIORY FC), a na trzecim miejscu jest zawodnik, który ma największą liczbę rozegranych spotkań na koncie w tym sezonie, czyli Mateusz Nurkiewicz (DYNAMO KONIN).