Najlepsi zawodnicy w Koninie po 14 kolejkach

Niewiele mamy zmian po 14. kolejce 1 ligi konińskiej w statystykach zawodników. Stara maksyma mówi „kto nie gra, ten traci” i tak też jest w tym przypadku. Zawodnicy, których drużyny pauzowały w święta, stracili swoje miejsca w rankingach na rzecz bardziej aktywnych graczy.

Najlepszy strzelec

Po 14 kolejkach pierwsza trójka najlepszych strzelców jest niezmienna. Na czwarte miejsce awansował za to Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN), a do pierwszej 30-tki awansowali Tomek Roszak (FC KATY), Adam Andrzejczyk (KS ELPAK KONIN) i Dawid Studziński (KS ELPAK KONIN). Pięciu zawodników obroniło swoje lokaty, dziesięciu zawodników awansowało, a 15 zanotowało spadek.

MVP

Do grona najbardziej utytułowanych graczy awansowali zawodnicy, którzy niedawno mierzyli się na boisku, czyli Mateusz Nurkiewicz (DYNAMO KONIN) oraz Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN). Jak się okazuje, są to jedyne awanse w tej klasyfikacji. Pierwsza trójka utrzymała swoje pozycje, a 5 zawodników odnotowało spadek.

Najlepszy zawodnik

Pierwsza trójka najlepszych zawodnikóœ niezmiennie okupowana jest przez zawodników Gąsiorów FC, czyli Piotra Paczkę, Marcina Duryńskiego i Filipa Jasieckiego. Do grona najaktywniejszych awansował Paweł Figurski (AKP KONIN). W tym rankingu notujemy 7 utrzymań , 11 awansów oraz 12 spadków.

Najlepszy bramkarz

Jedyna zmiana, jaką odnotowujemy w rankingu bramkarzy, to zamiana miejsc Tobiasza Skibińskiego (AKP KONIN) oraz Roberta Lewandowskiego (KS KONIN).