Najważniejsze wydarzenia 2014 roku w Koninie

Mimo że mamy już marzec 2015 roku, warto powspominać 2014 rok, który był przełomowy dla konińskiej Ligi Nike Playarena. Działo się w nim naprawdę wiele, dlatego prześledźmy w telegraficznym skrócie, co ważnego się w nim wydarzyło…

Styczeń/Luty

Na początku poprzedniego roku rywalizację w Lidze Nike Playarena przenieśliśmy na halę, co dało nam możliwość walki w kolejnych etapach o zwycięstwo w Pucharze Wintertoto. Ostatecznie zajęliśmy w tych rozgrywkach czwartą lokatę, co było naprawdę dużym sukcesem. O zmaganiach konińskich drużyn w lutym możecie natomiast przeczytać tutaj.

Maj

Maj to zdecydowana przewaga 2 ligi w liczbie rozgrywanych spotkań. Podsumowanie rywalizacji koninian w tym miesiącu znajdziecie tutaj. Ponadto, w maju odbył się turniej Nike “Zwycięzca zostaje”, w którym udział wziął zespół z Konina Topazowa Team. Fotorelację z tych zawodów znajdziecie tutaj.

Pod koniec tego miesiąca rozegrano również mecz na szczycie konińskiej ekstraklasy, w którym wicelider KS KONIN pokonał Lidera KS Elpak Konin. To sprawiło, że kwestia mistrzowskiego tytułu nie została na dobrze rozstrzygnięta. Relację z tego spotkania znajdziecie tutaj.

Czerwiec/Lipiec/Sierpień

W czarwcu nastąpiło zakończenie sezonu 2013/ 2014, którego mistrzem został zespół KS Konin, wyprzedzając o 4 punkty drużynę Sparty Zdechłe Żółwie i o 9 ustępującego mistrza z sezonu 2012/2013, czyli KS Elpak Konin. W 1 lidze swoje mecze rozegrało 14 zespołów, a w drugiej lidze 10 drużyn. W ostatecznym rozrachunku awans na turniej półfinałowy Ligi Nike Playarena uzyskały takie ekipy jak KS KONIN, Sparta Zdechłe Żółwie oraz KS ELPAK KONIN. Zawody odbyły się 26 lipca 2014 w Gryfinie, a relację z nich można przeczyać tutaj. Jedynym teamem, który wywalczyć przepustkę na Finały MP, był KS Elpak Konin.

O udziale Elpaku w turnieju finałowym przeczytacie tutaj. Wywiad z kapitanem tej drużyny nt. jej ogólnopolskiego występu oraz o organizacji imprezy znajdziecie z kolei tutaj.

Warto wspomnieć również o finale I edycji Pucharu Konina, który zakończył się zwycięstwem ekipy Światy Klasowej. W finale pokonała ona zespół F.C Bianconneri. Więcej informacji o tym wydarzeniu tutaj.

W sierpniu nastąpiła również zmiana w systemie rozgrywek. Zarówno 1, jak i 2 liga przeszły na tak zwany system szkocki, dzięki czemu drużyny mogą rozgrywać ze sobą po 4 spotkania (więcej informacji na ten temat tutaj). Sezon 2013/2014 został natomiast podsumowany w tym artykule.

Wakacje

Okres wakacyjny – mimo dobrej pogody – nie sprzyjał rozgrywkom w Koninie. Większość zawodników wyjeżdżała w tym czasie na urlopy lub obozy, powodując tym samym braki kadrowe w drużynach, a co za tym idzie niską aktywność. O tym, co działo się w wakacje w rozgrywkach przeczytacie tutaj.

Wrzesień

To zdecydowanie miesiąc, w którym najchętniej graliśmy w piłkę i działo się naprawdę wiele. Szczegóły: http://playarena.pl/3588,informacje,serwisowe,news.html.

Październik

W październiku partnerem Playarena Konin został gabinet fizjoterapii Medilf-sport, dzięki czemu zawodnicy Playarena mogą skorzystać ze zniżki na różne zabiegi fizjoterapeutyczne. O podjętej współpracy można przeczytać tutaj. Jeśli chodzi o aktywność, to miesiąc ten nie należał do najlepszych okresów w historii konińskiej Ligi Nike Playarena. W 2 lidze odbyło się co prawda kilkanaście spotkań o ligowe punkty, lecz drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej już tak aktywne niestety nie były… Więcej na ten temat poczytacie tutaj.

Listopad

Po słabym październiku przyszedł okres kolejnego aktywnego miesiąca, ponieważ łącznie rozegrano w listopadzie 31 meczów ligowych w konińskiej Lidze Nike Playarena. Zdecydowanie więcej spotkań zanotowały ponownie zespoły z 2 ligi, które na boiska wychodziły 22 razy. Więcej: http://playarena.pl/3703,informacje,serwisowe,news.html.

Warto również wspomnieć, że ze względu na zbyt małą liczbę rozegranych meczów w Koninie, nie zakwalifikowaliśmy się do kolejnej IV edycji Pucharu Wintertoto, a drużyna KS Konin została Mistrzem Jesieni, dzięki czemu otrzymała piłkę Nike. O tym przeczytacie tutaj.

Podsumowanie Jesieni w konińskich rozgrywkach