Plan na sezon „2021 Jesień”

Przed nami sezon inny niż wszystkie dotychczasowe, planujemy rozegrać sezon podzielony na dwie rundy, w miesiącach wrzesień-listopad. Niestety okres zimowy zawsze skutkuje rozpadaniem się drużyn, co utrudnia kontynuacje i dalszą organizacje sezonu, chcąc uniknąć tej sytuacji będziemy próbowali rozegrać sezon w innym formacie.

My swoje, a życie swoje, kto tego nie odczuł w ostatnich szalonych czasach. Mając na uwadze że mogą się pojawić kolejne obostrzenia które zablokują nam rozgrywki, przełożymy część kolejek na wiosnę 2022 wracając do tradycyjnego układu.

Poniższa tabela przedstawia zgłoszone drużyny do sezonu „2021 jesień” ułożone zgodnie z wynikiem z sezonu 2020/2021. Warunkiem startu przedstawionych tabel, są zgłoszenia właściwe które wystartują od 20 sierpnia. Zdajemy sobie sprawę że poniższe tabele będą się zmieniać, mimo wszystko zakładamy dwie ligi mające po 7/8 drużyn.

1 liga
Drużyna
1 ZTR Boys
2 Pędzace Naleśniki
3 Team Reiss
4 Pulowery
5 AKP Konin
6 Golden Boys
7 FS KONIN
  KS Elpak (brak zgłoszenia)
2 liga
Drużyna  
1 FC KATY (bądź awans do 1 ligi)
2 MS TEAM
3 Bad Boys
4 F.C Bianconeri
5 Tigers
6 WARTA KONIN 2020 Nowa drużyna
7 KW KONIN Nowa drużyna
8 Militarni Hubertus Nowa drużyna

Planowany rozkład gry w sezonie.

W przed dzień startu kolejki gospodarz musi zaproponować dwa terminy gry, a gość do poniedziałku powinien odpowiedzieć czy się zgadza i w jakim terminie grają. Cała komunikacja będzie oparta o grupę kapitanów gdzie po informacji organizatora, będzie następować informacja o meczach, wcześniej też każda drużyna ustali kiedy może a kiedy nie może rozgrywać mecze ligowe. Liczymy że płynność gier, podsumowania kolejek wróci do normy, skutkować to będzie również walkowerami jeżeli drużyny będą podchodzić do meczów lekceważąco. Zależy nam na mocnym uporządkowaniu rozgrywanych meczy oraz ich systematyczności.

Do sezonu każda drużyna może zgłosić 25 zawodników z czego 3 zawodników może mieć statut zrzeszonego, w każdym meczu mogą uczestniczyć wszyscy zrzeszeni. Przeglądając statystyki drużyn i zawodników występujących w sezonie 2020/21, doszliśmy do wniosku że, drużyny mają w swoich składach zawodników którzy nigdy nie zagrali na meczu czyli nie pomogli swojej drużynie a większość z nich miało statut zrzeszonego.

Mistrz sezonu otrzymuje prawo udziału w Mistrzostwach Polski organizowanych przez Superliga6.

1 liga sezon 2020/2021

Pozycja Drużyna
1 ZTR Boys
2 Pędzace Naleśniki
3 KS Elpak
4 Team Reiss
5 Pulowery
6 AKP Konin
7 Niedzielne Grajki
8 OSK Royal/WLKW
9 Gramada
Pozycja Drużyna
1 Golden Boys
2 FS KONIN
3 FC KATY
4 MS TEAM
5 Bad Boys
6 F.C Bianconeri
7 Tigers
8 Topazowa Team