Podsumowanie 1 kolejka

Konińska liga Nike Playarena po raz kolejny zainaugurowała rozgrywki,  w sezonie  2016-2017 r.
Do rozgrywek przystąpiło 14 drużyn, rozegrano 7 ligowych spotkań, w których udział wzięło 137 zawodników, strzelając 92 bramki.

mecze 1 kolejka

Inauguracyjnym meczem, był mecz Dynama Quatro Konin z drużyną Byle Do Przerwy. Wynik zakończył się zwycięstwem 18 do 1 dla Dynama Quatro Konin, i to oni objęli pierwsze miejsce w tabeli po pierwszej kolejce rozgrywek. Ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek KS ELPAK Konin wygrał z drużyną AKP Konin  8 do 4, zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli.  Swoje pojedynki również wygrały drużyny, które w poprzednim sezonie zajmowały miejsca 3  (Gąsiory FC) i 4 (FC Katy). Gąsiory FC pokonały JOT-Ł- Konin 10 do 4 i zajmują po pierwszej kolejce 3 miejsce, natomiast FC Katy zwyciężyły nad Green Warriors  13 do 8, i zajmują miejsce 4. Za niespodziankę można uznać wynik drużyny KS Konin,  która w ubiegłorocznych rozgrywkach ligowych zajęła 2 miejsce. W pierwszej kolejce podejmowała  drużynę Zielonych Konin, i uległa 5 do 7. FC potęgi podejmowały F Buty, i wyszły przegrane z tej potyczki- 2 do 9. W ostatni dzień pierwszej kolejki F.C. Bianconeri podejmowało Husaria Konin. I właśnie wspomniana Husaria Konin wygrała stosunkiem bramek 7 do 4, zajmując  6 miejsce w tabeli.

1 kolejka

Miejmy nadzieję, że średnia zdobytych bramek na mecz, która po pierwszej kolejce wyniosła 13.14 zostanie co najmniej podtrzymana w następnej kolejce, a rywalizacja poszczególnych drużyn będzie jeszcze bardziej zacięta, która  będzie się odbywać zgodnie z zasadami fair play.