Przed nami 2. seria spotkań w rundzie wiosennej

Miniony weekend lutego to inauguracja rundy wiosennej 1 ligi. Kalendarzowa wiosna przyniosła nam w 1. kolejce duże opady śniegu w Koninie, lecz mimo to, w najbliższy weekend zawodnicy ponownie wybiegną na konińskie orliki. Termin na ostateczne wprowadzenie spotkania w terminarz przypada na niedzielę (6 marca).

Iskra Konin – FC Protezy

Spotkanie środka tabeli. Jeżeli Protezy chcą liczyć się dalej w walce o czołowe lokaty, to muszą zacząć wygrywać spotkania. Ostatnie starcie tych drużyn zakończyło się wynikiem 19:4 dla Protez, dlatego to one będą faworytem.

KS ORLICO KONIN – FC KATY

Ciekawie zapowiadające się spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyny FC KATY z powodu braków kadrowych ekipy KS Orlico Konin.

Warta 2015 Konin – KS ELPAK KONIN

Spotkanie beniaminka z pierwszym historycznym mistrzem Konina zostało zagrane wcześniej, ale z podsumowaniem tego meczu poczekamy do artykułu podsumowującego 2. kolejkę.

KS KONIN – Gąsiory FC

KS Konin kontra Gąsiory to hit 2. kolejki. KS jest liderem rozgrywek z 33 punktami, a Gąsiory FC zajmują trzecią pozycję ze zdobyczą 27 punktów. Jeżeli KS chce utrzymać przewagę nad resztą stawki, musi to spotkanie wygrać, natomiast zwycięstwo Gąsiorów zbliży ich do przepustki na Mistrzostwa Polski oraz sprawi, że czołówka ligi będzie jeszcze bardziej wyrównana.

Dynamo Konin – AKP Konin

Jest to pierwsze spotkanie drużyn AKP i Dynama o ligowe punkty. Dodatkowym smaczkiem tego meczu jest fakt, że część zawodników odeszła z AKP i utworzyła właśnie Dynamo Konin. Wynik tej konfrontacji ciężko przewidzieć. AKP jest formie, zdobywając kolejne punkty w lidze po ciężko przepracowanej zimie na hali, a z drugiej strony Dynamo dzielnie walczyło w Pucharze Wintertoto w konińskiej 2 lidze. Jedno jest pewne. Emocji w tym spotkaniu nie zabraknie.