Przed nami pierwsza kolejka 1 ligi konińskiej

To, na co czekaliśmy całe wakacje, stało się faktem. W końcu rusza najwyższy poziom rozgrywek konińskiej Ligi Nike Playarena. Walka o tytuł Mistrza Konina rozegra się pomiędzy 10 zespołami, wśród których mamy aż 5 beniaminków. W 1. kolejce dojdzie tylko do jednego starcia między drużynami debiutującymi w lidze, natomiast niewątpliwy hit pierwszej serii spotkań to starcie mistrza z wicemistrzem Konina, czyli mecz FC Katy – KS Konin.

Iskra Konin – Sparta Zdechłe Żółwie
12.09.2015, godz. 18:00 (boisko przy Gimnazjum nr 6)

Zaledwie 4. miejsce na finiszu sezonu 2014/2015 z pewnością było poniżej oczekiwań zespołu Sparty Zdechłe Żółwie. Bieżący sezon ekipa Szymona Lewandowskiego zaczyna od, wydawać by się mogło, najwygodniejszego przeciwnika, bowiem zespół Iskry Konin przegrał swój pierwszy ligowy mecz aż 1:18, a w ostatnich 10 spotkaniach wygrał tylko 2 razy. Sparta w poprzednim sezonie potrafiła jednak gubić punkty w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Zespół Iskry natomiast awansował do 1 ligi, zajmując 4 lokatę w rozgrywkach 2 ligi w sezonie 2014/2015. Poza przegranym meczem ligowym z Gąsiory FC, ekipa Rafała Pawlaka była również aktywna w spotkaniach towarzyskich, odnosząc 1 zwycięstwo i 2 porażki.

KS Elpak Konin – KS Orlico Konin
13.09.2015, godz. 10:00 (boisko przy Gimnazjum nr 6)

Mecz Elpaku z Orlico wzbudza ogromne emocje ze względu na kadrę tej drugiej drużyny. Kapitanem beniaminka 1 ligi jest były kapitan oraz niewątpliwie współtwórca ogromnych sukcesów KS Elpak KoninKamil Szumiński. Co więcej, w zespole Orlico można znaleźć również znanych z występów w Elpaku Niko Maląga oraz Dawida Roszaka. Drużyna, która pierwszy ligowy mecz rozegrała 22 sierpnia, w ciągu ostatnich 10 dni wakacji zanotowała 7 spotkań, odnosząc 6 zwycięstw i raz remisując, tym samym zapewniając sobie przeniesienie do 1 ligi z drugiego miejsca w rankingu najaktywniejszych drugoligowców. Dla Elpaku – Mistrzów Konina z sezonu 2012/2013 – zaledwie 3. miejsce w poprzednim sezonie było na pewno sporym rozczarowaniem. Mimo 9 zwycięstw z rzędu na zakończenie sezonu 2014/2015, ekipa Piotra Musiała nie zdołała wspiąć się wyżej niż na najniższy stopień podium. Jak byli koledzy z drużyny wykorzystają wiedzę na temat przeciwnika wynikającą ze wspólnej gry? Tego dowiemy się już w niedzielne przedpołudnie.

K.K.S. Chuwdu K.K.S. – Gąsiory FC
13.09.2015, godz. 13:00 (boisko przy Gimnazjum nr 6)

Chuwu kontra Gąsiory to spotkanie dwóch beniaminków 1 ligi w sezonie 2015/2016. Gąsiory FC to zwycięzcy rozgrywek drugoligowych poprzedniego sezonu, którzy w całej historii swoich występów w konińskiej Lidze Nike Playarena doznali tylko 4 porażek. Ekipa Marcina Duryńskiego zanotowała fantastyczny start w bieżącym sezonie. Już 28 lipca w meczu zaplanowanym na 2. kolejkę Gąsiory rozgromiły Iskrę Konin 18:1, by w kolejnym spotkaniu wyprzedzającym terminarz pokonać FC Katy 9:4. Taka zaliczka sprawia, że bez względu na wyniki spotkań 1. kolejki, Gąsiory FC będą liderem pierwszoligowych rozgrywek po 1. serii gier. Zespół K.K.S. Chuwdu K.K.S. to z kolei najaktywniejsza drużyna lata. Ekipa Tobiasza Skibińskiego na przestrzeni lipca i sierpnia rozegrała 5 spotkań towarzyskich oraz 6 ligowych, zostając zwycięzcą rankingu najaktywniejszych drugoligowców. Mimo dużej aktywności, z formą sportową piłkarzy K.K.S. bywało różnie, ponieważ zawodnicy tego zespołu zanotowali 6 zwycięstw oraz 5 porażek, dorzucając do bilansu jeden mecz wygrany walkowerem.

FC Katy – KS Konin
09.09.2015, godz. 19:00 (orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

Starcie aktualnego mistrza z wicemistrzem Konina było najbardziej oczekiwanym spotkaniem jesieni. Z jednej strony KS Konin, który nie mógł doczekać się rewanżu za wyrwanie niemal już pewnego mistrzostwa Konina w ubiegłym sezonie. Z drugiej strony FC Katy, które chcą pokazać wszystkim, że tytuł mistrzowski nie był tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności. FC Katy przystąpiły do meczu z bilansem 6 porażek z rzędu, wliczając  w to mecze rozegrane na turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski w Ostródzie. W rozegranym awansem meczu 4. kolejki zespół Bartka Borkiewicza uległ dość niespodziewanie Gąsiorom FC. Bilans spotkań pomiędzy Katami a KS-em w sezonie 2014/2015 to jeden remis oraz po jednym zwycięstwie każdej z drużyn. Jakim wynikiem zakończyło się to hitowe starcie teraz? Ostatecznie po zaciętym i pełnym zwrotów akcji meczu, zespół KS Konin zwyciężył 7:5. Podsumowanie tego spotkania, które odbyło się w środę (9 września), już wkrótce.

FC Protezy – AKP Konin
06.09.2015, godz. 10:00 (boisko przy Gimnazjum nr 6)

Starcie Protez z AKP to kolejne spotkanie, które zostało rozegrane jeszcze przed publikacją zapowiedzi kolejki. Był to pojedynek spadkowicza z 1 ligi z jednym z 5 beniaminków. FC Protezy, mimo zajęcia 8. lokaty w rozgrywkach pierwszoligowych w sezonie 2014/2015 i degradacji do 2 ligi, po zaledwie 2 miesiącach zdołały powrócić na najwyższy szczebel rozgrywe,k zajmując 4. miejsce w rankingu najaktywniejszych drużyn wakacji w 2 lidze. Team Filipa Jasieckiego przed meczem z AKP Konin nie przegrał kolejnych 7 spotkań, dzieląc się punktami tylko w meczu na pożegnanie niższego poziomu rozgrywek z KS Orlico Konin. AKP to z kolei absolutny debiutant w konińskiej lidze, który w pięciu spotkaniach drugoligowych zaliczył trzy zwycięstwa oraz dwie porażki. Dokładając jeszcze dwa spotkania towarzyskie, zawodnicy Amatorskiego Klubu Piłkarskiego zameldowali się w 1 lidze, awansując do niej z 3. miejsca rankingu najaktywniejszych drugoligowców. Spotkanie rozegrane na tydzień przed terminem ostatecznym, a dokładniej w niedzielę (6 września), zakończyło się zwycięstwem drużyny FC Protezy 10:4. Szerzej o tym spotkaniu napiszemy w poweekendowym podsumowaniu 1. kolejki.