Sekrety kapitana drużyny: PNZ KONIN

PNZ KONIN  to beniaminek ekstraklasy, wygrali dotychczas 5 spotkań przegrali zaledwie 3, z dorobkiem 15 pkt plasują się na szczycie tabeli. Przeczytajcie jak odpowiadał na moje pytania Daniel Woźniak kapitan drużyny która przystąpiła do rozgrywek w 2017 .

Łukasz Majewski: Jako drużyna przystąpiliście do rozgrywek w marcu 2017, powiedz skąd dowiedziałeś się o Playarena Konin?
Daniel Woźniak:
O Playarenie dowiedziałem się od kolegi z pracy który w tym samym sezonie założył swoją drużne.

Ł: Czy jest jakieś spotkanie w Lidze Playarena, które szczególnie utkwiło Ci w pamięci?
D: To był mecz pucharowy, nasza drużyna grała w 1 rundzie, wysoko prowadziła, a ja nie strzeliłem bramki z metra, nigdy tego nie zapomnę.

Ł: Orliki w Koninie jak oceniasz ich dostępność w celu umawiania spotkań ligowych?
D: W skali od 1 do 5 daje  mierną 2. (1 słabo – 5 bardzo dobrze)

Ł: W sezonie 2017/2018 Ambasadorzy zapewnili wszystkim drużyną pakiety startowe składające się z piłki i 6 narzutek, to dobry krok?
D: Fajna sprawa, nie ma problemu z podobnym kolorem koszulek i piłka mega dobrej jakości, którą rozgrywamy każde swoje spotkanie.

Ł: Dlaczego warto grać w rozgrywkach Playarena Konin?
D: Okazja by spotkać się ze znajomymi, kolegami, przyjaciółmi. Oderwać się od codzienności i pobiegać po boisku dla dobra własnego zdrowia.

Ł:  Pełnisz funkcję kapitana, jest to ciężka praca. Powiedz co Tobie sprawia najwięcej problemu?
D:  Rola kapitana jest strasznie trudna, nie dość że trzeba być w stałym kontakcie z własną drużyną to jeszcze zadbać o boisko i dogadać się z drużyną przeciwną, tak żeby obie drużyny posiadały swoje optymalne składy.

Ł: Tak jak mówisz funkcja kapitana wymaga pełnej gotowości i ciągłego trzymania ręki na pulsie. Jak można by ułatwić pełnienie tej funkcji.?
D: Ustalając sztywny terminarz, dzień godzina i wtedy każdy w drużynie wie kiedy, gdzie i z kim gramy. Kapitan wtedy tylko mógł by swoim zawodnikom przypominać o zbliżającym się meczu.

Ł: W serwisie playarena jest możliwość uruchomienia Vice-kapitana czy korzystacie z tej funkcji??
D: Oczywiście korzystamy, sam osobiście jestem mężem i ojcem i czasem są w życiu chwile ważniejsze od piłki nożnej, wtedy jest zastępca który przejmuje wszystkie moje obowiązki, a Ja mam spokojną głowę.

Ł:  Skąd pomysł na taką nazwę drużyny? Co ona oznacza?
D: PNZ Konin powstało z myślą o sponsorze którego logo miało widnieć na naszych koszulkach, ale każdy z członków drużyny zakupił strój na własny koszt i nazwa po prostu została, może kiedyś w przyszłości ją zmienię.

Ł: Stworzyłeś drużynę składającą się z … ?
D: Amatorów-miłośników piłki nożnej, ale głównie ze znajomych z którymi gram od około 3-4 lat. Jesteśmy jak wielka pokręcona rodzina.

 

Szybka ankieta – krótkich odpowiedzi.
1. Gdybym został zawodowym piłkarzem chciałbym grać dla..? Nigdy o tym nie myślałem by być zawodowym piłkarzem, ale jeśli miał bym ogromny talent i możliwość wyboru to może liga włoska.
2. W rozgrywkach Playarena najbardziej podoba mi się..? Poznanie nowych znajomych z wieloma na pewno utrzymam kontakt nawet jak już przestanę grać w piłkę.
3. W piłce nożnej najbardziej nie lubię..? Gdy ktoś prowokuje, symuluje i wprowadza zamęt na boisku
4. Najlepszym zawodnikiem pola w 1 lidze jest..? Dokładnie tak jak z bramkarzem, na tą chwile nie umiem wskazać najlepszego.
5. Najlepszym bramkarzem ligi jest..? Trudno powiedzieć, wielu jest dobrych, kilku jest bardzo dobrych, ale na tą chwilę nie mam numeru 1, dlatego że nie z każdą drużyną jeszcze miałem okazję zagrać.
6. Największym gwiazdorem w drużynie jest..? Zdecydowanie Paweł Silny, człowiek orkiestra, żyje meczem bez względu czy jest na boisku czy zrobi zmianę i jest poza nim.
7. Naszym celem w tym sezonie jest..? Utrzymaniem się w 1 lidze, jesteśmy beniaminkiem, świeżą drużyną która nie zna poziomu ligi.
8. Najczęstszy tekst z orlika/boiska..? “mam mam”

Ł: Dziękuję za poświęcony czas. Chciałbyś coś dodać od siebie na zakończenie rozmowy?
D: Oczywiście  życzę sukcesów mojej drużynie i przede wszystkim zdrowia, tak by nikt z mojej ekipy, ale i z innych zespołów aby nie doznał groźnej kontuzji.