Sekrety kapitana drużyny: Tigers

Konińskie Tygrysy, drugoligowa drużyna, której kapitanem jest Karol Popiela, pełni on również funkcję ambasadora odpowiedzialnego za 2 ligę koordynując terminarz i pisząc artykuły o poszczególnych kolejkach. Jako pierwsi zorganizowali turniej by uczcić powstanie swojej drużyny, w evencie nie tylko grały drużyny z Playarena Konin, ale też dzieci.

Łukasz Majewski: Jesteście od niedawna w rozgrywkach, powiedz skąd dowiedziałeś się o lidze Playarena Konin?
Karol Popiela: 
Słyszałem od znajomych, że są to fajne rozgrywki, w które warto się zaangażować.

Ł: Orliki w Koninie jak oceniasz ich dostępność w celu umawiania spotkań ligowych?
K: 2 (1 słabo – 5 bardzo dobrze).

Ł: Czy jest jakieś spotkanie w Lidze Playarena, które szczególnie utkwiło Ci w pamięci?
K:
Jak do tej pory chyba mecz Zwierzyniec Konin – Potęgi było w nim wszystko słabszy zespół walczył z lepszym i było blisko niespodzianki wiele zwrotów akcji w tym meczu bardzo dobre spotkanie dla widza.

Ł: W sezonie 2017/2018 wszystkie drużyny otrzymały pakiety startowe składające się z piłki i 6 narzutek. Jak oceniasz ten krok z perspektywy zawodnika i kapitana?
K: To kolejny dobry krok w budowaniu rozgrywek w których każdy o coś walczy oraz otrzymuje sprzęt, który porządkuje rozgrywki (jednolite stroje i identyczne piłki). Drużyny muszą zrozumieć, że nie ma nic za darmo, a nagrody i sprzęt nie spadnie z nieba.

Ł: Dlaczego warto grać w rozgrywkach Playarena Konin?
K: Jest to wspaniała okazja by poznawać nowych ludzi i rywalizować z innymi każdy ma prawo gry niezależnie od umiejętności i to jest extra.

Ł: Pełnisz funkcję kapitana, jest to ciężka praca. Powiedz co Tobie sprawia najwięcej problemu?
K: Zebranie składu to naprawdę porażka stworzyłem forum mało osób wypowiada, jeśli utworzę ankietę dotyczącą wyboru dnia i określenia się kto jest zdolny do gry wszyscy wyświetlają utworzyłem chat drużyny tu niektórzy zwracają uwagę a nieraz też pytają ponownie muszę wysyłać sms nieraz i też brak konkretu 3 formy komunikacji i masę nerwów przed meczem. Nie jest łatwo zdyscyplinować i dostosować wszystkich do jednej formy wypowiedzi.

Ł: Funkcja kapitana wymaga pełnej gotowości i ciągłego trzymania ręki na pulsie. Jak można by ułatwić pełnienie tej funkcji?
K: Jedyna rzeczą, która by ułatwiła mi na tą chwilę myślę, że większa kadra lub dostępność orlików dla każdego zespołu.

Ł: W serwisie playarena jest możliwość uruchomienia Vice-kapitana czy korzystacie z tej funkcji??
K: Nie korzystam z tej funkcji nieraz brata poproszę o kontakt z zawodnikami w celu umówienia na mecz.

Ł: Skąd pomysł na taką nazwę drużyny? Co ona oznacza?
K: Tigers Konin nazwa Tigers pomysłem była piosenka tytułowa „Eye of the tiger ” a przede wszystkim miała ona pokazać, że nieważne jak gramy czy zwyciężamy czy nie. Trzymamy się razem, walczymy przychodzimy pograć i z każdym spotkaniem mamy starać się o pozytywny wynik lub pokazać zaangażowanie niezależnie od naszych umiejętności walkę do końca.

Ł: Stworzyłeś drużynę składającą się z … ?
K: Znajomych ludzi, których znam lub poznałem dzięki rozgrywkom playarena. Niestety w 1 sezonie zapowiadało się fajnie ludzie się wykruszyli w 2 sezonie sytuacja się powtórzyła ludzie zapał mieli przed w trakcie jest walka by było kim grać potrzebne nowe twarze.

Ł: Nie tylko jesteś kapitanem, ale pracujesz również w rozgrywkach jako Ambasador, opowiedz o tej funkcji.
K: Bycie ambasadorem to wspaniała okazja by popatrzeć na pasjonujące mecze pomoc w dołączeniu do grona nas nowych drużyn poznania nowych osób jak i promowania Konina na półfinałach Playareny

Ł: Jako drużyna organizowaliście ostatnio turniej z okazji „urodzin” Tygrysów, opowiedz pokrótce o tamtym wydarzeniu.
K: Był to turniej 4 drużynowy by uczcić nasze istnienie a zarazem by innym zespołom dać spróbować formatu gry jaki jest w półfinałach Playarena. Każda drużyna otrzymała puchar za zajęte miejsce a zawodnicy ciepły posiłek.

Szybka ankieta – krótkich odpowiedzi.
1. Gdybym został zawodowym piłkarzem chciałbym grać dla..? Lech Poznań lub FC Barcelona
2. W rozgrywkach Playarena najbardziej podoba mi się..? Że można z każdym na luzie pogadać, ligi stają się bardziej wyrównane co powinno przełożyć się na wynik sportowy
3. W piłce nożnej najbardziej nie lubię..? Gdy ktoś oszukuje kantuje a przede wszystkim widzi u kogoś faule, których niema a u siebie jak celuje w nogi lub fauluje to niema nic i głupie gadanie potem bezsensowne.
4. Najlepszym zawodnikiem pola w 2 lidze jest..? Jak dotąd grając ze wszystkimi najbardziej podoba mi się waleczność Marka Bujakowskiego z Dragons De Feu
5. Najlepszym bramkarzem ligi jest..? Tutaj obu kandydatom naprawdę udaje się bronić Patryk Larecki z Young Veterans i naprawdę fajnie broni Mateusz Olejniczak
6. Największym gwiazdorem w drużynie jest..? ze względu na bramki mógłbym powiedzieć Adrian Pawlak, ale jeśli chodzi o waleczność najlepszy Tigers Łukasz Walczak, jeśli chodzi zaś o rozwagę i dobre passy Bartek Ziarniewicz
7. Naszym celem w tym sezonie jest..? Poprzednio byliśmy przedostatni fajnie byłoby być choćby o lokatę wyżej Aby osiągać wyższe cele potrzeba treningu i stałej kadry, która mimo rotacji walczy jeden za wszystkich wszyscy za jednego na boisku.
8. Najczęstszy tekst z orlika/boiska..? ” Podaj ” ” Wybij ” ” Odpal „

Ł: Dziękuję za poświęcony czas. Chciałbyś coś dodać od siebie na zakończenie rozmowy?
K:  Z roku na rok mimo iż mam amatorską drużynę rozgrywki są ciekawe każdy może z każdym wygrać i fajnie jest być częścią tych rozgrywek i móc w nich rywalizować.