Starcie mistrzów hitem ostatniej kolejki rundy jesiennej w Koninie

Hitem ostatniej kolejki rundy jesiennej w Koninie będzie bez wątpienia starcie mistrzów naszego miasta FC Katów z KS Elpakiem Konin. W ramach 9. serii spotkań odbędą się również dwa inne mecze. Iskra podejmie KS Orlico, a FC Protezy drużynę Gąsiorów FC.

FC Katy – KS Elpak Konin

Katy kontra Elpak to spotkanie Mistrzów Konina. Dla obu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie w drodze po kolejne mistrzostwo naszego miasta. W lepszej sytuacji znajduje się obecnie Elpak, który na swoim koncie ma już 24 punkty i w obecnym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Dla porównania FC Katy zgromadziły 18 oczek, przegrywając po drodze z KS Konin oraz Gąsiorami FC. Jeśli wygra Elpak, będzie on bardzo blisko zdobycia tytułu Mistrza Jesieni i otrzymania w nagrodę piłki Nike. Katy zbliżą się natomiast ewentualnym zwycięstwem do ligowej czołówki.

Iskra Konin – KS Orlico Konin

Iskierka, po oddaniu dwóch walkowerów i podjęciu rękawicy dopiero z trzecią kolejną drużyną, w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zagra z Orlico Konin. Zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów. Przegrana ekipa znajdzie się na ostatniej pozycji w pierwszoligowej tabeli.

FC Protezy – Gąsiory FC

Spotkanie Protez z Gąsiorami to starcie czwartej z trzecią drużyną w konińskich rozgrywkach. Drużyny dzielą w tabeli zaledwie dwa punkty, dlatego remis bądź zwycięstwo Gąsiorów pozwoli im utrzymać trzecie miejsce w ligowej stawce. Aby myśleć o pozycji na podium, Protezy muszą natomiast wygrać. Dla nich będzie to spotkanie na przełamanie po dwóch porażkach i remisie w ostatnich trzech kolejach.