Starcie mistrzów hitem weekendu – zapowiedź 13. kolejki

W najbliższy weekend zawodnicy konińskiej 1 ligi znów wyjdą na boiska. Tym razem walka toczyć się będzie o ligowe punkty w ramach 13. kolejki spotkań, a jej hitem z pewnością będzie starcie lidera z aktualnym mistrzem Konina.

KS ORLICO KONIN – AKP KONIN

Team Dawida Hossy ostatnie spotkanie przeciwko Orlico wspomina na pewno lepiej niż lider ekipy przeciwnej – Kamil Szumiński. „Amatorzy” po zaciętym boju pokonali wtedy przeciwnika 9:8. Jak będzie tym razem?

Warta 2015 Konin – FC Protezy

Drużyna Marcina Maciejewskiego ma w ten weekend wolne i nie rozegra meczu ligowego. Powodem są braki kadrowe w Protezach, które spotkanie z Wartą oddadzą w efekcie walkowerem.

KS KONIN – FC Katy

Na pewno jest to hit 13. kolejki, ponieważ zmierzą się w him aktualny mistrz oraz były mistrz Konina. Zdecydowanym faworytem jest wprawdze team Dawida Głowackiego, który od kilku kolejek okupuje pozycję lidera, jednak Bartek Borkiewicz z kolegami tanio skóry nie sprzedadzą i na pewno powalczą o zwycięstwo.

FC Gąsiory – KS Elpak Konin

Mecz pomiędzy drugą a trzecią ekipą w lidze to kolejne ciekawe spotkanie 13. kolejki. Zespół prowadzony przez Piotra Musiała to główny rywal KS Koniniu w walce o fotel lidera, lecz Marcin Duryński ze swoją „bandą”, podbudowany wysokim zwycięstwem nad Dynamo, obiecali walkę do ostatniego gwizdka.

Dynamo Konin – Iskra Konin

Spotkanie ekip z dolnej części tabeli. Dynamo, prowadzone przez Mateusza Nurkiewicza, po pierwszym przegranym, ale dość dobrym meczu przeciwko KS Konin oraz po druzgocącej porażce z Gąsiorami, staje naprzeciw Iskry Konin, czyli ekipy Dominika Figury, która zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.  Co ciekawe, w zespole „Trójkolorowych” gra Rafał Pawlak, były kapitan oraz motor napędowy Iskry. Czy utrze on nosa swoim byłym kolegom?