Starzy mistrzowie w formie – podsumowanie 14. kolejki

Za nami 14. seria potyczek w konińskiej 1 lidze w rozgrywkach Ligi Nike Playarena. Dla których ekip była to szczęśliwa kolejka, przynosząca ligowe punkty?

Spotkania rozegrane w ramach 14. kolejki:
FC KATY 7:5 Gąsiory FC

Mistrzowie Konina pokonali bezpośredniego rywala w walce o trzecią lokatę w konińskich rozgrywkach. Gąsiory nie wykorzystały okazji, by uciec Katom na 6 punktów. Drużyny mają na tą chwilę po 33 oczka i do końca sezonu będą rywalizować o ligowe podium, ścigając jednocześnie prowadzącą dwójkę starych mistrzów.

Dynamo Konin 0:24 KS ELPAK KONIN

Pierwszy mistrz Konina zmiażdżył beniaminka, który awansował do 1 ligi dopiero po zimowych zmaganiach halowych. O meczu można pisać jedynie chwaląc zawodników Elpaku, którzy zachowali czyste konto, a przeciwnikowi do siatki wbili 24 trafienia. Dla Elpaku to kolejne zwycięstwo w sezonie, które przybliża go do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego.

AKP Konin – Warta 2015 Konin

Spotkanie zostało przełożone na inny termin,
Iskra Konin 3:0 KS ORLICO KONIN

Spotkanie zakończone walkowerem.
FC Protezy 0:3 KS KONIN

Spotkanie zakończone walkowerem.
Zaległe spotkanie 12. kolejki:
AKP Konin 9:5 Iskra Konin

Drużyna AKP w liczbie 13 zawodników podejmowała Iskrę Konin, która na spotkanie zorganizowała ledwo 6 zawodników. Wynik meczu wydawał się więc przesądzony, tym bardziej że AKP bardzo szybko strzelało przeciwnikowi kolejne gole. Po nawałnicy przeciwnika drużyna Iskry podniosła jednak rękawicę i również zaczęła strzelać piękne bramki z dystansu, lecz wygrać z AKP ostatecznie się nie udało.